×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Barcelona: wielkie targi odbędą się pomimo obaw o epidemię koronawirusa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia12 lutego 2020 18:25Aktualizacja: 12 lutego 2020 18:26

Międzynarodowe targi technologii komórkowej Mobile World Congress (MWC 2020), zaplanowane na 24-27 lutego w Barcelonie, odbędą się pomimo obaw o epidemię koronawirusa, zadecydowały w środę władze GSMA, organizatora wydarzenia.

Barcelona: wielkie targi odbędą się pomimo obaw o epidemię koronawirusa
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zwołane po południu w środę (12 lutego) nadzwyczajne posiedzenie władz GSMA, w skład którego wchodzi 26 światowych spółek z branży telefonii komórkowej, służyło rozwianiu wątpliwości co do pojawiających się od kilku dni spekulacji o możliwości odwołania tej międzynarodowej wystawy. Władze GSMA choć potwierdziły, że impreza odbędzie się, ale zastrzegły, że "w dalszym ciągu będą monitorować rozwój sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa".

Krótko przed podjęciem decyzji o utrzymaniu terminu wystawy z udziału w niej wycofała się spółka Vodafone. Jej władze wyjaśniły absencję na barcelońskiej wystawie "dobrem swoich pracowników i klientów".

Dotychczas z udziału w tych jednych z największych na świecie targach technologicznych wycofały się 33 firmy, w tym, m.in.: Nokia, Ericsson, Sony, Amazon, Intel, Rakuten, Viber, Cisco oraz Facebook.

Z szacunków hiszpańskich mediów wynika, że ewentualne odwołanie targów MWC 2020, w których udział ma wziąć ponad 1000 wystawców, oznaczałoby dla organizatorów wydarzenia oraz finansów Barcelony utratę około 500 mln euro.

W środę burmistrz Barcelony Ada Colau stwierdziła, że po rozmowach z ekspertami medycznymi władze miasta "są przekonane, że nie ma powodu do alarmu w związku z koronawirusem". Podkreśliła, że miasto jest gotowe do wsparcia MWC 2020.

Dotychczas w Hiszpanii potwierdzono dwa przypadki koronawirusa. Obaj pacjenci, Niemiec i Brytyjczyk, przebywają w szpitalach na Wyspach Kanaryjskich oraz na Balearach. Lekarze twierdzą, że mają łagodne objawy choroby.

Wskutek zapoczątkowanej w chińskim Wuhan epidemii koronawirusa zakażonych zostało już na świecie ponad 44 tys. osób, z których ponad 1100 zmarło.

 

zat/ jo/ mal/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum