Barcelona: wielkie targi jednak odwołane z powodu koronawirusa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 lutego 2020 08:00

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom międzynarodowe targi technologii komórkowej Mobile World Congress (MWC 2020) w Barcelonie nie odbędą się - poinformowała w środę ( 12 lutego) wieczorem na Twitterze agencja Bloomberg, powołując się na GSMA, organizatora imprezy.

Fot. John Karakatsanis/Flickr(CC BY-SA 2.0)

Dyrektor GSMA John Hoffman napisał w oświadczeniu, że Mobile World Congress 2020 został odwołany z powodu obaw związanych z epidemią nowego koronawirusa.

Wcześniej z udziału w zaplanowanych na 24-27 lutego targach technologicznych wycofały się 33 światowe firmy, w tym Vodafone, Nokia, Ericsson, Sony, Amazon, Intel, Rakuten, Viber, Cisco oraz Facebook.

Z szacunków hiszpańskich mediów wynika, że odwołanie targów MWC 2020, w których udział miało wziąć ponad 1000 wystawców, oznacza dla organizatorów wydarzenia oraz finansów Barcelony utratę około 500 mln euro.

Dotychczas w Hiszpanii potwierdzono dwa przypadki koronawirusa. Obaj pacjenci, Niemiec i Brytyjczyk, przebywają w szpitalach na Wyspach Kanaryjskich oraz na Balearach. Lekarze twierdzą, że mają łagodne objawy choroby.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum