Bal charytatywny w Toruniu - będą pieniądze m.in. na terapię zajęciową

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 stycznia 2017 16:56

Gitarę Stinga wylicytowano za 15 tys. zł podczas VII Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego w Toruniu. Dochód z imprezy trafi do 5 instytucji pomagającym ubogim i niepełnosprawnym. W poprzednich latach zebrano ponad 800 tys. zł.

Bal charytatywny w Toruniu - będą pieniądze m.in. na terapię zajęciową
Ostateczni wynik zbiórki będzie znany będzie w przyszłym tygodniu po zliczeniu m.in. kwot z "cichych licytacji" i wpłat na konto Fot. Archiwum

Artysta podarował instrument na cel dobroczynny podczas wizyty w Toruniu na początku grudnia. Jest to model Fender Precision, najstarszy elektryczny typ gitary basowej. Na początku lat 50. XX w. instrument opatentował Leo Fender. Sting grał na tym modelu od późnych lat 60. Później doczekał się własnej, limitowanej edycji instrumentu.

Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki zorganizował bal w Toruniu wraz z prezydentami Torunia i Grudziądza - Michałem Zaleskim i Robertem Malinowskim. Pieniądze zebrane podczas tej imprezy trafią na konta Kuchni św. Alberta w Bydgoszczy, toruńskiej Fundacji Światło, Specjalnego Ośrodka Wychowawczego we Włocławku sióstr orionistek oraz domów pomocy społecznej w Chełmnie i Świeciu, prowadzonych przez siostry szarytki.

W czasie balu można było wylicytować także m.in. grafikę Zdzisława Beksińskiego, rysunki Zbigniewa Lengrena z "Profesorem Filutkiem", grafikę Jerzego Dudy-Gracza, akwafortę "Matka Boża Ostrobramska" autorstwa Krystyny Szalewskiej, bluzę Kamila Stocha, płytę winylową i płytę CD "57th & 9th" z dedykacją Stinga, piłkę do koszykówki z autografem Marcina Gortata, piłkę do siatkówki z podpisem Mariusza Wlazłego czy pióro od premier Beaty Szydło.

Tegoroczne wpływy z balu to już ponad milion zł. Ostateczni wynik znany będzie w przyszłym tygodniu po zliczeniu m.in. kwot z "cichych licytacji" i wpłat na konto.

- Dziękujemy panu marszałkowi, że zauważył naszą niewielką placówkę. Zajmujemy się w niej osobami somatycznie chorymi. Wsparcie finansowe wpłynie m.in. na zwiększenie terapii zajęciowej czy zakup łóżek rehabilitacyjnych - mówiła s. Jadwiga Kozieł z Domu Pomocy Społecznej w Świeciu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum