Bajki w alfabecie Braille'a

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 grudnia 2012 13:46

Bajki "Mądrość z Natury" Michała Zawadki zostaną w grudniu opublikowane jako pozycja edukacyjna dla dzieci niewidomych i niedowidzących w alfabecie Braille'a.

Bajki w alfabecie Braille'a

Projekt jest realizowany przy współpracy z Polskim Związkiem Niewidomych zaś nakład książki - 1000 egzemplarzy - będzie rozpowszechniany w placówkach zajmujących się edukacją osób niepełnosprawnych.

W towarzyszącym publikacji audiobooku bajki czytają: Piotr Adamczyk, Krystyna Czubówna, Cezary Pazura, Maciej Stuhr, Karolina Gruszka, Joanna Jabłczyńska, Robert Janowski. Autorem i aranżerem kompozycji muzycznych, zawierających brzmienia bossanovy, funky i rocka jest Tomasz Filipczak; kołysankę "Senny bal" zaśpiewał Robert Janowski.

Całkowity dochód z przedpremierowej sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Domu Dziecka Niewidomego w Warszawie. Publikacja wspiera także działania UNICEF - złotówka z każdego sprzedanego egzemplarza książki zostanie przekazana na cele statutowe organizacji.

"Mądrość z Natury" została przetłumaczona już na język angielski, hiszpański i portugalski. Przygotowywana jest również edycja francuska i chińska.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum