Badania: wydatki Polaków na zdrowie to błahostka?

Autor: Puls Biznesu/Rynek Zdrowia • • 09 kwietnia 2018 10:55

Według danych Eurostatu za 2016 r. koszty, jakie ponoszą Polacy w związku z systemem opieki medycznej, nie są czymś nadmiernie kłopotliwym. Tylko 3 proc. respondentów przyznaje, że ma z tym ''ogromne'' problemy.

Dla co drugiego gospodarstwa domowego w Polsce pokrycie kosztów usług medycznych to błahostka - wynika z danych Eurostat. Fot. Archiwum

47-procent Polaków na prośbę o określenie stopnia trudności pokrycia kosztów usług medycznych dla swojego gospodarstwa, określiło je jako ''bardzo łatwe''. Zaledwie 3 proc. przyznało, że ma z tym ''ogromne'' problemy - podaje Puls Biznesu.

Sprawa wygląda nieco inaczej, jeśli spojrzymy na pełną strukturę odpowiedzi. Zsumowanie ocen ''całkiem łatwo'', ''łatwo'' i ''bardzo łatwo'' daje wynik 66 proc. dla Polski i 71 proc. dla Unii, co oznacza, że dbanie o zdrowie obciąża nas ponad europejski standard.

Wśród krajów UE najwyższym odsetkiem pozytywnych wskazań wyróżniły się Finlandia (87 proc.), Wielka Brytania (86 proc.) i Niemcy (85 proc.). 66 proc. uplasowało nas dopiero na 15. pozycji.

Więcej: www.pb.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum