Badania: warto ćwiczyć mięśnie twarzy. Młodszy wygląd - gwarantowany

Autor: Dziennik Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 16 stycznia 2018 11:49

Zespół z Northwestern University przeprowadził pierwsze badanie naukowe wykazujące związek ćwiczeń z poprawą wyglądu twarzy. Zaledwie 30-minutowy, trwający 20 tygodni, program ćwiczeń mięśni twarzy poprawił fizis kobiet w średnim wieku.

Ćwiczenia mięśni twarzy mogą stać się np. alternatywą dla chirurgii plastycznej Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Jak przekonuje szef projektu dr Murad Alam, ćwiczenia powiększają i wzmacniają mięśnie, dzięki czemu twarz staje się jędrniejsza, bardziej stonowana i kształtna, jak wcześniej. Dermatolog i współautorka badania Emily Poon podkreśla, że wzrost mięśni twarzy przeciwdziała także efektowi rozrzedzania tkanki tłuszczowej - informuje Rzeczpospolita.

Badania przeprowadzono na grupie kobiet w wieku od 40 do 65 lat. Wykonywały one zestaw 32 prostych ćwiczeń ułożonych przez Gary’ego Sikorskiego z Happy Face Yoga. Miarą wyniku była ocena 19 cech twarzy prowadzona przez niezależnych dermatologów. Oceniający stwierdzili, że w wyniku ćwiczeń uniosła się zarówno górna, jak i dolna część policzka, a szacunkowy wiek twarzy obniżył się o blisko trzy lata.

Więcej: www.rp.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum