BBC o oszustwach paraolimpijczyków: udają bardziej niepełnosprawnych niż są

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 21 września 2017 12:30

Brytyjscy paraolimpijczycy uciekają się do oszustw i udawania bardziej niepełnosprawnych niż są w rzeczywistości. W ten sposób rosną ich szanse na medale - ujawnia BBC.

BBC o oszustwach paraolimpijczyków: udają bardziej niepełnosprawnych niż są
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ustalenia dziennikarzy dowodzą, że niektórzy sportowcy "stają na głowie", by wystartować tam, gdzie mają największe szanse na medal. W związku z tym, że sposoby oceny nie są do końca obiektywne, sportowcy oszukują. Ci bardziej sprawni robią wszystko by dostać się do grupy mniej sprawnych i zwiększyć dzięki temu swoje medalowe nadzieje - informuje Gazeta Wyborcza.

BBC po rozmowach z zawodnikami i ich rodzicami, trenerami i członkami komisji klasyfikacyjnych ujawniło metody oszustw. Pływacy z porażeniem mózgowym przesiadują w lodowatej wodzie, by zwiększyć spastyczność, ci po amputacjach przechodzą kolejne operacje, bo dalsze skrócenie kończyny pozwoli im startować w innej klasie. Inni obwiązują ramię na kilka dni, zdejmują bandaże tuż przed spotkaniem z komisją klasyfikacyjną i nie są w stanie wyprostować ręki. A do konkurencji na wózkach zgłaszają się zawodnicy, którzy na co dzień z nich nie korzystają.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze