Automaty ze zdrową żywnością coraz częściej spotykane w szkołach

Autor: Zdrowekieszonkowe.pl/ Rynek Zdrowia • • 27 września 2017 11:01

Kolejne szkoły przystępują do projektu Zdrowe Kieszonkowe. To program propagujący zdrowe żywienie, który powstał z myślą o uczniach. W jego ramach w szkołach pojawiają się automaty wydające zdrową żywność.

Automaty ze zdrową żywnością coraz częściej spotykane w szkołach
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak zapewniają organizatorzy programu, daje on rodzicom pewność, że dzieci podczas pobytu w szkole sięgają po zdrowe produkty żywnościowe, wspierające ich rozwój oraz dostarczające składników niezbędnych do podjęcia codziennej aktywności fizycznej i umysłowej - informuje zdrowekieszonkowe.pl

Produkty takie dostępne są w specjalnie oznakowanych maszynach vendingowych usytuowanych w szkołach. Są to produkty zgodne z Ustawą o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Uczniowie mogą je kupić korzystając ze specjalnych kart lub breloków płatniczych. Ich zasilanie możliwe jest poprzez internet lub bezpośrednio przy maszynie (akceptowane są tylko banknoty).

Rodzice otrzymują indywidualny dostęp do Zdrowego Konta, dzięki któremu mogą nie tylko zasilić kartę/brelok, ale również ustawić dzienne limity płatności czy zablokować zakup wybranych produktów niewskazanych dziecku np. z przyczyn medycznych.

Projekt wspiera dzieci z najuboższych rodzin poprzez finansowanie im zasilania kart i breloków.

Więcej: zdrowekieszonkowe.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze