Autobiografia słynnego kardiochirurga

Autor: Gazeta Wyborcza,RZ/Rynek Zdrowia • • 29 października 2010 13:42

W piątek (29 października) do księgarni trafiła książka prof. Antoniego Dziatkowiaka pt. "Serce i skalpel. Fascynacje i wspomnienia kardiochirurga".

Autobiografia słynnego kardiochirurga

Również tego samego dnia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie odbywa się promocja autobiografii słynnego kardiochirurga,  wieloletniego byłego dyrektora Instytutu Kardiologii UJ CM.

Na ponad 500 stronach książki profesor opowiada o sobie, czyli pisze historię polskiej, a w szczególności krakowskiej kardiochirurgii.

Prof. Dziatkowiak rodził się w Rogaczewie Wielkopolskim. Dyplom uzyskał w roku 1957 w Akademii Medycznej w Poznaniu. Początkowo był asystentem Oddziału Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia oraz w Zakładzie Chirurgii Doświadczalnej i Operacyjnej Akademii Medycznej w Poznaniu. Do Krakowa przeniósł się w 1979 r.

Jest twórcą krakowskiej Kliniki Chirurgii Serca i Naczyń oraz Instytutu Kardiologii Akademii Medycznej (obecnie Collegium Medicum UJ).

Wsławił się rutynowo przeprowadzanymi operacjami przeszczepienia serca w skali takiej jak w klinice prof. Religi. Współpracował z prof. Janem Mollem.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum