Aplikacja na smartfony pomoże niewidomym

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 23 stycznia 2014 13:15

Na pomysł stworzenia aplikacji wpadł Sebastian Szajter, prezes katowickiej firmy NOIDSS, obserwujący kłopoty osób niewidzących. Aplikacja pomoże im w trudnych sytuacjach, kiedy potrzebować będą wsparcia osoby widzącej.

Aplikacja na smartfony pomoże niewidomym

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji "4naviS"na smartfon, należy podać adres e-mailowy opiekuna, który musi mieć dostęp do komputera z internetem. Potrzebujący pomocy niewidomy włącza aplikację, zakłada słuchawki i ustawia telefon obiektywem kamery przed siebie. Opiekun otrzymuje powiadomienie pocztą elektroniczną, a na jego komputer przesyłany jest obraz z kamery telefonu. Przy komputerze musi zasiąść osoba widząca - informuje Gazeta Wyborcza.

"Operator" przy monitorze komputera może podpowiadać niewidomemu w różnych sytuacjach: przy poszukiwaniu kluczy, podpisywaniu dokumentów czy omijaniu nieznanych przeszkód.

Do testowania aplikacji zostały wybrane osoby niewidome, które na co dzień używają dotykowych smartfonów, a także takie, które musiały się tego nauczyć

Pod koniec stycznia aplikacja ma być dostępna w sklepie Google Play (dla telefonów z systemem Android) oraz AppStore (dla iPhone'ów). Będzie ją można testować za darmo przez 5 dni.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum