×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Antysmogowy happening we Wrocławiu

Autor: rmf24.pl/Rynek Zdrowia14 listopada 2016 19:53

Ponad czterdzieści pięć tysięcy ludzi umiera każdego roku na skutek smogu - biją na alarm działacze Alarmu Smogowego. W poniedziałek (14 listopada) z okazji Dnia Czystego Powietrza w całej Polsce zorganizowano specjalne happeningi.

Antysmogowy happening we Wrocławiu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

We Wrocławiu uczestnicy akcji spotkali się przy Pomniku Anonimowego Przechodnia. Postacie odlane z brązu otrzymały maski, podobnie jak przechodnie, którzy przyglądali się happeningowi.

Średnioroczne normy jeżeli chodzi o rakotwórczy benzoalfapiren trzykrotnie, czterokrotnie we Wrocławiu, a w niektórych miejscach, jak w Nowej Rudzie, nawet szesnastokrotnie. Ma to udowodniony, negatywny wpływ na nasze zdrowie - tłumaczy Radosław Gawlik z Dolnośląskiego Alarmu Smogowego. W Polsce szacujemy, że rocznie umiera z powodu zanieczyszczenia powietrza ponad czterdzieści pięć tysięcy osób - dodaje.

Świadomość problemu z roku na rok rośnie. Sama sytuacja niewiele się jednak poprawia - zauważa Gawlik.

We Wrocławiu, nawet nie paląc, wchłaniamy toksyny porównywalne z wypaleniem 1000 papierosów rocznie. W Nowej Rudzie na Dolnym Śląsku niepalący mieszkańcy "wypalają" nawet 4000 papierosów rocznie - ostrzega Dolnośląski Alarm Smogowy.

Czytaj: www.rmf24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum