Antynoble rozdane: urolog ubierał szczury w spodnie i badał ich popęd płciowy

Autor: tvn24.pl/Rynek Zdrowia • • 23 września 2016 18:00

26. gala rozdania Ig Nobli, nagród za najbardziej ekscentryczne osiągnięcia naukowe, odbyła się w czwartek (22 września) na Uniwersytecie Harvarda w Bostonie. Ig Noble wręczali laureaci prawdziwych Nobli: chemik Dudley Herschbach, ekonomista Eric Maskin, biochemik doktor Rich Roberts i fizyk Roy Glauber.

Antynoble rozdane: urolog ubierał szczury w spodnie i badał ich popęd płciowy
Ubierał szczury w spodnie i badał ich popęd płciowy. Fot. Staffan Vilcans/Flickr(CC BY-SA 2.0)

Antynoble rozdaje się za najbardziej absurdalne odkrycia naukowe. W dziedzinie medycyna Ig Nobla dostał Christoph Helmchen za odkrycie, że jeśli jesteś ugryziony po lewej stronie ciała, możesz sobie ulżyć patrząc w lustro i drapiąc się po prawej stronie ciała i odwrotnie.

Profesor Uniwersytetu Kairskiego, urolog Ahmad Szafik, pośmiertnie został uhonorowany Ig Noblem za badania w dziedzinie reprodukcji przeprowadzone na szczurach, które ubrał w spodnie, by określić wpływ różnych tekstyliów na popęd płciowy.

Okazało się, że szczury, które nosiły spodnie wykonane z poliestru lub jego mieszanki z bawełną lub wełną wykazywały mniejszą aktywność seksualną, prawdopodobnie z powodu ładunków elektrostatycznych na włóknach poliestrowych.

Profesor Szafik, który zmarł w 2007 roku, sugerował, że wyniki jego badań odnoszą się także do ludzi.

Czytaj: www. tvnmeteo.tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum