Anna Komorowska spotkała się z pacjentami Centrum Zdrowia Dziecka

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 stycznia 2013 17:54

Małżonka prezydenta RP Anna Komorowska spotkała się w czwartek (24 stycznia) z pacjentami Centrum Zdrowia Dziecka. Przekazała 70 audiobooków i książki na rzecz biblioteki Zespołu Szkół Specjalnych nr 78, działającego na terenie placówki.

Anna Komorowska spotkała się z pacjentami Centrum Zdrowia Dziecka

Jak mówiła, czytanie książek nie zawsze jest w szpitalu możliwe. - Czasami łatwiej jest książki posłuchać. Myślę, że te audiobooki pomogą wam, zajmą wasze myśli i pozwolą dowiedzieć się nowych, interesujących rzeczy - dodała, zwracając się do młodych pacjentów.

Wśród przekazanych tytułów znalazły się lektury szkolne, encyklopedie oraz bajki dla najmłodszych.

Spotkanie z pacjentami CZD rozpoczęło się od wysłuchania koncertu w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 78 im. Ewy Szelburg - Zarembiny. Następnie prezydentowa i dyrektor szpitala Janusz Książyk przeczytali fragment bajki "Pchła szachrajka".

Dzieci wręczyły Annie Komorowskiej kwiaty i własnoręcznie wykonane podarunki oraz podziękowały za przekazane im książki.

Anna Komorowska już dwukrotnie odwiedziła Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie w klinice onkologii spotkała się z młodymi pacjentami.

Zespół Szkół Specjalnych nr 78 to największa przyszpitalna placówka tego typu w Polsce. W roku 2009 dyrekcja postanowiła przejąć księgozbiór zamykanej wówczas biblioteki CZD. Od tego czasu stanowi ona integralną część szkoły, a z jej zasobów korzystają zarówno dzieci, jak i rodzice oraz pracownicy Centrum.

W ubiegłym roku szpital obchodził swoje 35-lecie. Rocznie w Centrum Zdrowia Dziecka hospitalizowanych jest ponad 30 tys. pacjentów. Udzielanych jest blisko 170 tys. specjalistycznych porad.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum