Anna Komorowska odwiedziła rannych Ukraińców

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 marca 2014 21:20

Pierwsza dama Anna Komorowska odwiedziła we wtorek (4 marca) Ukraińców poszkodowanych w zajściach w Kijowie, którzy przebywają w szpitalu MSW w Warszawie. W rozmowie z małżonką prezydenta, pacjenci dziękowali za opiekę i wyrazy wsparcia ze strony Polaków.

Jak poinformowało PAP biuro prasowe Kancelarii Prezydenta, ranni wyrazili w rozmowie z Komorowską wdzięczność za troskę ze strony Polaków; podkreślali też, że są otoczeni bardzo dobrą opieką. Komorowska odwiedziła Ukraińców po raz drugi; spotkała się już z nimi pod koniec lutego.

Podczas wtorkowego spotkania pierwsza dama otrzymała z rąk jednego z pacjentów podziękowania; dostali je również dyrektor szpitala oraz lekarze opiekujący się rannymi.

"My, uczestnicy protestu narodu ukraińskiego, ranni podczas krwawych wydarzeń na kijowskim Majdanie w lutym 2014 roku, serdecznie dziękujemy za opiekę i opatrywanie naszych ran. Okaleczyli nas nasi bracia, a leczą sąsiedzi z Polski. Mamy nadzieję, że nasze cierpienie nie pójdzie na marne. Zawsze będziemy pamiętać okazaną nam pomoc" - napisano w podziękowaniach.

Z najnowszych danych MSW wynika, że w Polsce leczy się 84 rannych Ukraińców. Najwięcej w Warszawie oraz we Wrocławiu. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum