Andrzej Duda: jak każdy pracownik, byłem na okresowych badaniach lekarskich

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 grudnia 2019 10:19

Prezydent, jak każdy, powinien poddawać się badaniom okresowym; w związku z badaniami miałem w sobotę (6 grudnia) spotkanie ze służbą zdrowia - powiedział na gali w Warszawie z okazji 30-lecia odrodzenia samorządu lekarskiego prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda: jak każdy pracownik, byłem na okresowych badaniach lekarskich
Prezydent Andrzej Duda; FOT. PTWP

- Samorząd (lekarski-PAP) istnieje nawet nie tyle w interesie lekarzy, ale w interesie pacjenta, po to by lekarz, jak najlepiej i z jak największa odwagą, ale i rozsądkiem mógł chronić jego zdrowie - mówił Duda podczas sobotniej uroczystości.

Dodał, że jak każdy pacjent chce, by lekarz, który dba o jego zdrowie był lekarzem mądrym, dobrze wykształconym, świetnie przygotowanym, ale zarazem odważnym. - Ten lekarz musi wiedzieć, że nawet jeśli dba o zdrowie prezydenta Rzeczypospolitej, to jest to taki sam pacjent, jak każdy inny - zaznaczył.

- Mówię o tym także m.in. dlatego, że i dzisiaj (w sobotę, 6 grudnia - red.) w związku z badaniami okresowymi miałem spotkanie z naszą służbą zdrowia, z lekarzami, którzy dbają o moje zdrowie - poinformował.

Jak zauważył, "prezydent jest osobą szczególną, wszystkie oczy są na niego zwrócone, ale podlega takiemu przyjrzeniu się jak każdy pracownik, po prostu powinien poddawać się badaniom okresowym".

Katarzyna Lechowicz-Dyl (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum