centrumprasowe.pap.pl/Rynek Zdrowia | 28-04-2017 13:58

Analizują dane o absencji chorobowej 50 tys. pracowników

Polskie przedsiębiorstwa stale zmagają się z nieuczciwą absencją chorobową - wynika z danych z "Conperio Indeks", nowego narzędzia do analizy absencji chorobowej dla firm.

Analizują dane o absencji chorobowej 50 tys. pracowników. Fot. Archiwum

- Zjawisko absencji chorobowej w polskich firmach wciąż rośnie. W 2015 roku Polacy przebywali na zwolnieniu lekarskim 266 milionów dni. Obecnie jako jedyni w Polsce wdrażamy nowoczesne systemy analityczne służące do zarządzania absencją chorobową. Chcemy pomóc polskiemu biznesowi, dając mu narzędzie, które będzie wykorzystane do analizowania i redukowania absencji, co przełoży się na znaczące oszczędność - tłumaczy Mikołaj Zając, prezes Conperio.

Na platformie znajdują się dane o absencji dotyczące około 50 000 pracowników z Polski. Przedsiębiorstwa korzystające z Conperio Indeks pozostają anonimowe - wynika z materiałów prasowych Conperio.

Conperio Indeks umożliwia firmom zinterpretowanie i określenie skali problemu absencji. Kolejnym krokiem jest audyt zwolnień, a w sytuacji utrzymywania się wysokich wskaźników, kontrola.

Czytaj: www.centrumprasowe.pap