Ambasador USA w Polsce podziękowała polskim pielęgniarkom i pielęgniarzom

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 maja 2020 14:40

Mam ogromny szacunek do polskich pielęgniarek i pielęgniarzy, którzy niestrudzenie dbają o swoich pacjentów, niezależnie od trudów i ryzyka COVID-19 - podkreśliła we wtorek (12 maja) ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Jesteście prawdziwymi bohaterkami i bohaterami - dodała.

Fot. Georgette Mosbacher/Twitter

"Dziś jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek. Mam ogromny szacunek do Polskich pielęgniarek i pielęgniarzy, którzy niestrudzenie dbają o swoich pacjentów, niezależnie od trudów i ryzyka #COVID19. Jesteście prawdziwymi bohaterkami i bohaterami. Dziękuję za wszystko, co robicie" - napisała ambasador na Twitterze.

Przypomniała też, że Medtronic Polska, która jest reprezentantem amerykańskiej firmy Medtronic, wspiera polskich medyków w walce z COVID-19.

- Firma przekazała tysiące masek medycznych, przyłbic i środków ochrony osobistej dla ponad stu oddziałów szpitalnych. Medtronic wsparł także zakup testów dla pracowników ochrony zdrowia - zaznaczyła Mosbacher.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek obchodzony jest 12 maja w rocznicę urodzin Florence Nightingale, angielskiej prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum