Ambasador USA dziękuje polskim medykom, którzy polecieli do Chicago walczyć z epidemią

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 kwietnia 2020 21:40

Dziękuję polskim medykom, którzy są w tej chwili w drodze do Chicago - podkreśliła w czwartek ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Dodała, że wymiana doświadczeń między Polską a USA pozwoli na skuteczniejszą walkę z koronawirusem.

Do Chicago w czwartek (23 kwietnia) wyleciała 9-osobowa grupa medyków z WIM w Warszawie. Fot. Mariusz Błaszczak/Twitter

"Dziękuję polskim medykom, którzy są w tej chwili w drodze do Chicago. Powodzenia! Dzięki wymianie doświadczeń między Polską a USA nasze kraje będą mogły jeszcze skuteczniej walczyć o zdrowie i życie naszych obywateli" - napisała Mosbacher na Twitterze.

Pod swoim wpisem zamieściła post szefa MON Mariusza Błaszczaka, który wcześniej poinformował o wylocie do Chicago 9-osobowej grupy medyków z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

"Celem jest przede wszystkim zdobycie niezbędnego doświadczenia, które będzie można wykorzystać przy leczeniu pacjentów zakażonych koronawirusem. Chcemy też wesprzeć naszych sojuszników w walce z epidemią" - napisał Błaszczak, wyjaśniając powody podróży do USA polskich medyków.

Misja z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie wyruszyła w czwartek do Chicago, aby pomóc w tym mieście w codziennej walce z COVID-19. Dziewięcioosobowy zespół odwiedzi różne szpitale w Chicago w trakcie swojej tygodniowej misji i ma podzielić się swoją wiedzą z instytucjami medycznymi. Polscy lekarze będą również współpracować ze swoimi amerykańskimi kolegami w leczeniu pacjentów w McCormick Place Convention Center, największym szpitalu polowym w mieście.

Polscy lekarze z Wojskowego Instytutu Medycznego wraz ze swoimi kolegami z Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej wcześniej pomagali lekarzom we włoskim regionie Lombardii, a obecnie współpracują również ze słoweńskimi lekarzami w Lublanie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum