Alkoholowa rywalizacja na Facebooku: piją coraz młodsi

Autor: Nowiny24/Rynek Zdrowia • • 25 lutego 2014 18:55

"Zabawa" w rywalizację w piciu alkoholu i filmowaniu tego "wydarzenia" ogarnęła uczniów, studentów, ale i dorosłych. "Bawią się" jednak głównie młodzi ludzie na portalu społecznościowym: filmują picie alkoholu i wrzucają na fb, nominując jednocześnie spośród swoich znajomych kolejne osoby, które mają zrobić to samo.

Jeśli ktoś nie podejmie wyzwania, stawia zgrzewkę alkoholu tym, którzy go nominowali. Wersji łańcuszka jest kilka. Jedna mówi o piciu wódki do dna, na czas i ilość. Inna dopuszcza piwo, ale wypite jednym haustem. Wszystkie mogą być bardzo niebezpieczne - ostrzegają specjaliści. Są już ofiary śmiertelne - informuje portal nowiny24.pl

Dlaczego młodzi ludzie ulegają takiej presji? W ocenie psychologów i socjologów nie chcą się odróżniać, być obiektem kpin, osobami "naznaczonymi", wypaść poza grupę.

Według raportu, który przygotował Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie, z badania przeprowadzonego na 1,2 tys. uczniów szkół średnich w regionie, ponad 100 z nich piło alkohol niemal codziennie! W ciągu ostatnich lat o ponad 36 proc. wzrosła liczba nieletnich, którzy trafili do izby wytrzeźwień.

Więcej: www.nowiny24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum