Aleksandrów Kujawski: lepszy klimat dla niepełnosprawnych

Autor: pomorska.pl/Rynek Zdrowia • • 11 lipca 2009 14:22

Nie w Ciechocinku, lecz w Aleksandrowie Kujawskim będzie teraz organizowany festiwal piosenki młodzieży niepełnosprawnej.

Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej "Impresje Artystyczne“ w tym roku odbędzie się w Aleksandrowie Kujawskim. Tam podobno jest lepszy klimat do organizacji imprezy.

– Mamy dość ciągłego proszenia przedstawicieli miasta o pomoc w organizacji festiwalu, o możliwość korzystania z muszli, o sale do prób. Robiliśmy przez tyle lat ten festiwal także dla miasta, bo festiwal promował Ciechocinek, choćby dzięki towarzyszącej mu telewizji i zainteresowaniu innych mediów. Spotykało nas w zamian zbyt wiele nieprzyjemności – nie kryje rozczarowania Barbara Matwiej, wiceprezes Fundacji na Rzecz Niepełnosprawnych Pro Omnibus.

Zmienia się miejsce, ale nie formuła festiwalu. Koncerty poprzedzą warsztaty artystyczne. Podczas koncertów zaprezentuje się 40 młodych utalentowanych niepełnosprawnych ludzi z całej Polski, tym sześcioro z województwa kujawsko-pomorskiego oraz 11 debiutantów, wybranych po przesłuchaniach ich nagrań.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum