×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Aktywny 101-letni lekarz z Francji otrzymał nagrodę za długą karierę

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP20 kwietnia 2023 00:05Aktualizacja: 20 kwietnia 2023 06:07

Lekarz Christian Chenay ma 101 lat i wciąż przyjmuje pacjentów. Swoją praktykę rozpoczął jeszcze w trakcie II wojny światowej. Za długą karierę medyczną otrzymał nagrodę od samorządu.

Aktywny 101-letni lekarz z Francji otrzymał nagrodę za długą karierę
101-letni francuski lekarz otrzymał nagrodę za długoletni staż. Fot. Shutterstock

 

Nagroda za długoletni staż medyczny

- To bardziej praca społeczna niż medyczna - mówi Chenay dziennikowi "Le Parisien", wskazując, że w regionie brakuje lekarzy, stąd jego długa aktywność zawodowa.

Najczęściej jego pacjenci zgłaszają się po recepty, ale lekarz, korzystając z nowocześniejszych technologii, uruchomił niedawno również zdalne konsultacje. Pod swoją opieka ma wciąż 425 pacjentów, relacjonuje "Le Parisien".

W 2020 roku w czasie pandemii Covid-19 Cheney, określający się jako pobożny katolik, opiekował się domem opieki dla zakonników. - Na początku nie byliśmy zaszczepieni, nie mieliśmy masek, miałem szczęście, że się nie zaraziłem - tłumaczy dziennikowi Chenay.

W czasie II wojny światowej jako lekarz-stażysta Chenay został przymusowo zmobilizowany przez Niemców do leczenia epidemii tyfusu. Wspomina, że warunki pracy były ciężkie i brakowało podstawowych narzędzi i leków.

Chenay we wtorek, 18 kwietnia, otrzymał odznaczenie Rady Departamentu Doliny Marny za długie wykonywanie zawodu lekarza. Zapytany o sekret swojej długowieczności i dobrej formy Chenay odpowiedział, że: nie ma tajemnic. Zawsze jadłem nieregularnie i niezbyt dużo, prawie zawsze robię dwie rzeczy w tym samym czasie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze