Akcja wspierająca seniorów: tak dla życzliwości, nie dla samotności

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 07 kwietnia 2020 15:29

W związku z epidemią koronawirusa oraz trudną, szczególnie dla osób starszych, sytuacją uruchamiamy dedykowany seniorom terapeutyczny telefon wsparcia - informuje nas Fundacja Instytut Świadomości.

Ruszyła akcja telefonicznego wsparcia seniorów; FOT. Fundacja Instytut Świadomości.

- W tym wymagającym i niepewnym czasie chcemy bezpłatnie wesprzeć tych, którym teraz jest najtrudniej - osoby starsze. Skala wykluczenia społecznego, ograniczeń i pogłębiającej się samotności jest ogromna - mówi Ewelina Zych-Myłek, prezes Fundacji Instytut Świadomości.

I dodaje: - Nie możemy zapominać, że walczymy nie tylko z kryzysem gospodarczym i zdrowotnym, ale przede wszystkim z kryzysem psychologicznym i emocjonalnym, który dotyczy każdego z nas - osób młodych i w sile wieku, ale zwłaszcza osób starszych, samotnych i słabszych.

- Zagubienie, strach, lęk, panika, brak lub przesyt informacji, ograniczenie lub całkowite uniemożliwienie kontaktów z rodziną, przyjaciółmi, sąsiadami może spowodować traumę społeczną, z którą nie będziemy mogli poradzić sobie długo po ustaniu epidemii - czytamy w informacji przekazanej Rynkowi Zdrowia przez Fundację Instytut Świadomości.

- Uruchamiając Terapeutyczny Telefon Wsparcia Instytutu Świadomości chcemy pomóc osobom starszym i samotnym emocjonalnie, dać poczucie, że po drugiej stronie słuchawki jest prawdziwa osoba, która wysłucha, pomoże, porozmawia o rozwiązaniach, doda otuchy w trudnych chwilach - podkreśla Ewelina Zych-Myłek.

Terapeutyczny Telefon Wsparcia Instytutu Świadomości jest czynny codziennie pod numerem 660 519 565 do końca kwietnia (również w weekendy) w godzinach 10:00-13:00.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum