Agnieszka Pachciarz nie jest już wiceprezydentem Poznania

Autor: RMF FM, RR/Rynek Zdrowia • • 11 sierpnia 2015 16:45

Agnieszka Pachciarz nie jest już wiceprezydentem Poznania. Jak poinformowało we wtorek (11 sierpnia) RMF FM (w serwisie o godz. 16), podała się dymisji, przekazując prezydentowi miasta swą decyzję za pomocą SMS.

Agnieszka Pachciarz nie jest już wiceprezydentem Poznania
Agnieszka Pachciarz nie jest już wiceprezydentem Poznania. Fot. PTWP

RMF FM wyjaśnia, że powodem była ”afera mailowa”. Z korespondencji, którą ktoś ujawnił wynika, że w czasie, gdy prezydent Jacek Jaśkowiak i radni PO prowadzili rozmowy o koalicji z SLD , jego zastępczyni stawiała na ludzi Ryszarda Grobelnego, poprzedniego prezydenta Poznania.

Pachciarz uprzedziła ruch Jacka Jaśkowiaka i sama podała się do dymisji - skomentowało RMF FM. Dymisja została przyjęta.

Była wiceminister zdrowia i była prezes NFZ Agnieszka Pachciarz jest teraz także b. wiceprezydentem miasta. Jako wiceprezydent zajmowała się polityką zdrowotną, społeczną i mieszkaniową.

Gdy w styczniu tego roku obejmowała urząd wiceprezydenta Poznania, deklarowała zamiar skupienia się m.in. na problemach seniorów.

- Poznań ma największą, spośród wszystkich dużych miast w kraju, populację osób powyżej 65. roku życia. Wyzwaniem jest sprostanie oczekiwaniom tej części mieszkańców w zakresie opieki społecznej, zdrowotnej, by to było miasto przyjazne seniorom - mówiła wtedy.

Pachciarz obiecywała też, że zajmie się poprawą funkcjonowania szpitalnych oddziałów ratunkowych w miejskich szpitalach.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum