PAP/Rynek Zdrowia | 09-01-2017 20:12

Agata Kornhauser-Duda rozmawiała z amerykańską fundacją o medycynie dziecięcej

Pierwsza dama RP Agata Kornhauser-Duda spotkała się w poniedziałek z Bjoernem Martinoffem prezydentem amerykańskiej Children's Medical Care Foundation (CMCF) zajmującej się opieką medyczną nad dziećmi - poinformowała prezydencka kancelaria.

Pierwsza dama RP spotkała się z prezydentem amerykańskiej Children's Medical Care Foundation (CMCF) Fot. Archiwum

W czasie rozmowy podziękowała fundacji m.in. za "zaangażowanie i działalność na rzecz polskiej neonatologii oraz inicjatywy wspierające wcześniaki i ich rodziców" - podano w komunikacie zamieszczonym na prezydenckiej stronie internetowej.

W spotkaniu wzięły również udział Jolanta Martinoff, małżonka prezydenta amerykańskiej fundacji oraz prof. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka, kierownik Kliniki Neonatologii Uniwersytetu Medycznego w Warszawie w Szpitalu Klinicznym im. Ks. Anny Mazowieckiej.

Fundacja założona w 1981 r. przez lekarza polskiego pochodzenia Stefana Wilka angażowała się m.in. na rzecz rozwoju polskiej medycyny dziecięcej, finansując szkolenia i wspierając prowadzone w renomowanych światowych ośrodkach medycznych badania naukowe polskich neonatologów, onkologów dziecięcych, anestezjologów i chirurgów dziecięcych.

Od niedawna CMCF wspiera również lekarzy dziecięcych za wschodnią granicą Polski, szczególnie na Ukrainie. W programach szkoleniowych w roli wykładowców uczestniczą polscy lekarze.