Adamed uruchomił interaktywną grę edukacyjną, także o fake newsach

Autor: Wojciech Kuta/Rynek Zdrowia • • 23 marca 2020 20:02

W związku z przedłużającym się okresem zamknięcia szkół i placówek oświatowych, firma Adamed informuje o możliwości zdalnego zdobywania wiedzy za pośrednictwem platformy ADAMED SmartUP.

Obok obszernej bazy materiałów edukacyjnych z zakresu przedmiotów ścisłych i przyrodniczych, w poniedziałek (23 marca) uruchomiona została interaktywna gra edukacyjna online, która pozwoli młodzieży połączyć naukę fizyki, chemii i biologi z odrobiną rozrywki.

Gra toczy się wokół zjawiska fake newsów i sposobów walki z nim. Kształtuje wśród graczy umiejętność krytycznego myślenia i weryfikowania informacji. Obie zdolności są niezwykle ważne, zwłaszcza dziś, kiedy napływające do nas z różnych źródeł wiadomości są często sprzeczne, także te dotyczące naszego bezpieczeństwa i konsekwencji rozprzestrzeniania się koronawirusa.

- Odpowiedzialność wymaga od nas pozostania w domach. Rozumiemy, że dla uczniów może być to sporym wyzwaniem, dlatego w tej wyjątkowej sytuacji chcemy ich wesprzeć, udostępniając szeroki i różnorodny zestaw materiałów edukacyjnych i naukowych - mówi Martyna Strupczewska, kierownik programu ADAMED SmartUP.

Więcej informacji na temat działań Fundacji Adamed, wspomagających uczniów w czasie przedłużonego pobytu: TUTAJ.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum