ABW zabezpieczyła materiał DNA i inną "niezbędną dokumentację"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 kwietnia 2010 16:47

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zabezpieczyła materiał porównawczy DNA oraz "inną dokumentację" niezbędną do identyfikacji ciał pasażerów samolotu.

Jak poinformowała ppłk Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska, rzecznik służby, ABW aktywnie uczestniczy w działaniach prowadzonych przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w związku z katastrofą samolotu prezydenta w pobliżu smoleńskiego lotniska.

– Funkcjonariusze ABW, we współpracy z Żandarmerią Wojskową, przeprowadzili czynności procesowe polegające na zabezpieczeniu materiału porównawczego DNA oraz innej dokumentacji niezbędnej do identyfikacji ciał pasażerów i członków załogi samolotu Tu-154. Przedmiotowy materiał został dostarczony do Moskwy, do polskich prokuratorów prowadzących czynności związane z katastrofą – powiedziała rzecznik ABW.

Jak dowiedziała się agencja w źródłach związanych ze służbami specjalnymi, w niektórych przypadkach funkcjonariusze ABW na podstawie nakazu prokuratorskiego uzyskiwali dostęp do mieszkań ofiar katastrofy, by pobrać materiał porównawczy DNA, np. z grzebienia lub szczoteczki do zębów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum