93-latka otrzyma protezę i znacznie więcej, ale nie od państwa

Autor: tvn24.pl/Rynek Zdrowia • • 30 lipca 2017 10:53

Historia 93-letniej pani Anny, byłej więźniarki Auschwitz, która pilnie potrzebuje protezy nogi, ale nie może się doczekać pomocy państwa, poruszyła ludzi. Zebraną kwotę już można liczyć w dziesiątkach tysięcy złotych.

93-latka otrzyma protezę i znacznie więcej, ale nie od państwa
Z pomocą pospieszyli ludzie, których poruszył materiał o problemach seniorki Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Seniorka z powodu braku protezy jest zamknięta w czterech ścianach. Tymczasem, jak tłumaczą fizjoterapeuci, każdy kolejny dzień bez ruchu, będzie trudny do odpracowania. Jak wyjaśnia Tomasz Kupiec, specjalista z Centrum Seniora "Angel Care" we Wrocławiu, szybko dostaje się przykurczów w stawach, pogarsza się ogólna kondycja, pojawiają się zaburzenia ortostatyczne i równowagi, odcięcie od świata rujnuje też psychikę - informuje tvn24.pl

Ta sprawa nie zainteresowała jednak resortów kultury, zdrowia czy obrony narodowej. Z kolei NFZ zaproponował kobiecie 3,5 tys. zł, choć na protezę potrzebna jest kwota 9 tys. zł.

Czytaj: Ma 93 lata, była-więźniarką Auschwitz. NFZ odmawia jej sfinansowania protezy nogi

Pomoc przyszła natomiast ze strony widzów, którzy w piątek (28 lipca) obejrzeli materiał o pani Annie w wieczornym wydaniu Faktów na antenie TVN. Zebrano już dla niej pokaźną sumę, ale to nie wszystko. Jakub Krawczak z laboratorium ortopedycznego "Proteka" w Tarnowskich gotowy jest bezpłatnie wykonać dla pani Anny doskonałą protezę, dzięki której będzie mogła pójść na zakupy, na spacer, a nawet zatańczyć.

Do sprawy zamierza włączyć się też znany kierowca rajdowy Rafał Sonik, który zapewnia, że Fundacja "Fabryki Marzeń" wykona remont mieszkania seniorki. Być może uda się też uzbierać na nowe meble.

Więcej: tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum