90-lecie Narodowego Instytutu Onkologii. 26 maja startują oficjalne obchody

Autor: oprac. SzB • Źródło: mat. prasowe, Rynek Zdrowia24 maja 2022 09:50

W tym roku Narodowy Instytut Onkologii obchodzi 90-lecie istnienia. Z tej okazji w dniach 26 - 28 maja odbędą się oficjalne uroczystości. Uhonorowani zostaną pracownicy, zaplanowano także konferencję naukową.

90-lecie Narodowego Instytutu Onkologii. 26 maja startują oficjalne obchody
W tym roku Narodowy Instytut Onkologii świętuje swoje 90-lecie. Fot. Narodowy Instytut Onkologii/Facebook
  • W tym roku Narodowy Instytut Onkologii obchodzi 90-lecie istnienia
  • Z tej okazji odbędą się oficjalne uroczystości. Na Zamku Królewskim uhonorowani zostaną pracownicy odznaczeniami państwowymi
  • Zaplanowano także konferencję naukową poświęconą onkologii w Polsce

Narodowy Instytut Onkologii ma 90 lat

W dniach 26-28 maja 2022 roku zaplanowano uroczyste obchody 90-lecia otwarcia Instytutu Radowego, obecnie Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie. 

- Jest to szczególna okazja, którą chcemy wykorzystać na uhonorowanie naszych zasłużonych pracowników podczas uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie - zapowiadają przedstawiciele placówki. 

Odznaczenia państwowe zostaną wręczone w czwartek, 26 maja. 

Konferencja i Studenckie OnkoForum

Dzień później - 27 maja - o godz. 11. rozpocznie się konferencja naukowa poświęcona onkologii. Zaproszeni prelegenci (zarówno krajowi, jak i zagraniczni) przedstawią podczas swoich wystąpień najważniejsze aspekty rozwoju badań naukowych i lecznictwa onkologicznego w Polsce. 

Konferencja odbędzie się w formie hybrydowej. Całość będzie transmitowana na kanale Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie w serwisie YouTube. 

Wcześniej, bo o godz. 10 - w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym NIO - zaplanowano konferencję prasową, która będzie okazją do porozmawiania o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Narodowego Instytutu Onkologii. Wezmą w niej udział m.in. prof. dr hab. n. med. Jan Walewski, dyrektor warszawskiej placówki czy prof. dr hab. n. med. Andrzej Kawecki, zastępca dyrektora ds. klinicznych. 

Z kolei ostatniego dnia, 28 maja, odbędzie się impreza towarzysząca obchodom, a mianowicie Studenckie OnkoForum 2022. Podczas niej studenci i młodzi naukowcy będą mogli zaprezentować wyniki swoich badań naukowych dotyczących tematyki onkologicznej czy posłuchać wykładów zaproszonych gości. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum