85 lat ma już kultowy dla pokoleń studentów WUM klub. Kto bywał w Medyku?

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 17 lutego 2021 12:20

Klubokawiarnia Medyk - kultowe miejsce dla wielu pokoleń studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - ma już 85 lat. To najstarszy studencki klub w Warszawie.

85 lat ma już kultowy dla pokoleń studentów WUM klub. Kto bywał w Medyku?
Medyk to najstarszy studencki klub w Warszawie. Fot. Warszawski Uniwersytet Medyczny/Fb

''Świetna lokalizacja w Kampusie Lindleya, czyli w ścisłym centrum stolicy, tuż obok Collegium Anatomicum, budynku Medycyny Sądowej i kompleksu Szpitala Dzieciątka Jezus UCK WUM; loftowy wystrój i duża, funkcjonalna przestrzeń to niezaprzeczalne atuty obiektu'' - przekonuje WUM. 

Jak przypomina uczelnia medyczna, "Dom Medyków" został oddany do użytku 2 lutego 1936 r.  Przy jego budowie pracowali ówcześni studenci medycyny pod przywództwem Koła Medyków. Zbierali cegiełki i datki na jego budowę a podczas wakacji jeździli z medycznym spektaklem rewiowym po uzdrowiskach w Polsce i w ten sposób gromadzili fundusze na powstanie inwestycji. 

W Medyku poza klubową częścią, która z racji pandemii jest zamknięta, znajduje się siedzibą kilku organizacji studenckich: Samorządu Studentów WUM, Studenckiego Towarzystwa Naukowego, EMSA Warszawa, IFMSA-Oddział Warszawa i PTSS - Warszawa. To tu przez lata odbywało się wiele niezapomnianych studenckich wydarzeń, które kolejne roczniki Akademii Medycznej i WUM mają w swojej pamięci.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum