6 stycznia rusza kolejny sezon ''Młodych lekarzy''. Nowi bohaterowie to...

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 03 stycznia 2020 12:55

To już trzeci sezon dokumentalnej telenoweli "Młodzi lekarze: Nasze życie w ich rękach". Pierwszy odcinek zostanie pokazany 6 stycznia o godz. 22.30 na TVP2. Tygodniowo będą emitowane dwa odcinki - w poniedziałki i wtorki.

6 stycznia rusza kolejny sezon ''Młodych lekarzy''. Nowi bohaterowie to...
TVP2 będzie emitować dwa odcinki tygodniowo serii. Fot. Młodzi Lekarze TVP na Fb

Bohaterowie nowej serii to m.in.:
- Mateusz Solecki - VI rok specjalizacji z kardiologii. Pracuje Instytucie Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Aninie, w klinice choroby wieńcowej i strukturalnych chorób serca. Dyżuruje w klinice intensywnej terapii kardiologicznej, gdzie czuwa nad pacjentami przed i po operacjach kardiochirurgicznych i transplantacjach serca. Przygotowuje się do egzaminu specjalizacyjnego, a po nim zamierza pojechać z plecakiem na pół roku do Azji. Żona Mateusza jest farmaceutką. Tata lekarzem pediatrą, a mama naukowcem w Państwowym Zakładzie Higieny. W wolnych chwilach uprawia wspinaczkę wysokogórską i nurkuje.

- Daria Kozak - lekarz stomatolog. Mówi o sobie, że nie jest zwykłą dentystką. Od 5 lat pracuje na oddziale chirurgii szczękowo - twarzowej Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Uczestniczy w bardzo skomplikowanych operacjach twarzoczaszki, na które przyjeżdżają mali pacjenci z całej Polski. Przyjmuje także pacjentów w państwowej przychodni w Szczytnie. Studiowała we Lwowie. Z pochodzenia jest Ukrainką, dziadkowie po wojnie w ramach repatriacji przenieśli się do Polski. Ma narzeczonego, urządzają wspólny dom.

- Anna Fuchs - III rok specjalizacji z ginekologii i położnictwa. Mieszka i pracuje w Katowicach. Pierwsza bohaterka serialu z tytułem doktora nauk medycznych. Po obronie pracy doktorskiej rozpoczęła pracę jako nauczyciel akademicki w Katedrze Zdrowia Kobiety Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Kamery towarzyszyły Ani podczas stażu w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Kontynuuje rodzinną tradycję. Lekarzami są jej dziadkowie, Helena i Andrzej Fuchs, którzy w latach 60. wyjechali z rodzinnego Krakowa do Jeleśni na Podbeskidziu, bo brakowało tam lekarzy. Energiczni seniorzy, babcia - pediatra i dziadek - internista, do dnia dzisiejszego pracują zawodowo.

- Wojciech Luboń - III rok specjalizacji z okulistyki. Pochodzi z Libiąża, pracuje w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego w Katowicach.
Został lekarzem, bo nie wyobrażał sobie jakiejkolwiek innej drogi zawodowej. Chęć nauki i szacunek do medycyny zaszczepili w nim rodzice, także lekarze. Mama jest otolaryngologiem i lekarzem medycyny pracy, z zamiłowania malarką. Tragicznie zmarły ojciec Wojtka był chirurgiem, dyrektorem szpitala. Dla syna jest wzorem do naśladowania w pracy i w życiu.

- Aneta Borkowska - VI rok specjalizacji z radioterapii onkologicznej. Pracuje w Centrum Onkologii w Warszawie. Pochodzi z Siedlec, tam mieszkają jej rodzice. Równolegle do medycyny studiowała na Politechnice. Jest zafascynowana nowoczesnymi technologiami, które pomagają jej walczyć o zdrowie i życie pacjentów. Leczy chorych ze wszystkimi rodzajami nowotworów. Kamery towarzyszyć jej będą w zabiegach tradycyjną radioterapią, ale także w czasie leczenia radioterapią śródoperacyjną - brachyterapią. Wtedy zabieg odbywa się na sali operacyjnej, a Aneta ściśle współpracuje z chirurgami. Była na szkoleniu w Niemczech z hipertermii, bierze udział w eksperymentalnym stosowaniu tych zabiegów u pacjentów z rakiem trzustki. Myśli o drugiej specjalizacji z chirurgii onkologicznej.

- Agnieszka Szadryn - II rok specjalizacji z kardilogii. Mieszka i pracuje w Warszawie. Jest w trakcie specjalizacji z kardiologii, ale ma już za sobą specjalizację z interny. Pracuje na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego. Od niedawna piastuje funkcję koordynatora SOR. Jest najmłodszym szefem takiego oddziału w Polsce. Mówi, że SOR to jej drugi dom, a ratowanie ludzkiego życia to jej największa pasja.

Pierwszy sezon ''Młodzi lekarze: Nasze życie w ich rękach'' był pokazywany w 2016 r, drugi w 2017 r.

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum