500 marzeń spełnionych w tym roku

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 grudnia 2009 18:22

Mimo kryzysu nie spadła liczba chętnych do spełniania marzeń chorych dzieci.

2500 dziecięcych marzeń spełniła od początku swego istnienia Fundacja Mam Marzenie – poinformowała w Poznaniu jej prezes Ewa Stolarska. Na najbliższą sobotę (19 grudnia) zapowiedziała Wielką Galę Charytatywną Poznaniu.

Celem Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci, których choroby zagrażają ich życiu. Jak powiedziała Stolarska, gala stanowi podsumowanie całorocznej pracy fundacji. W tym roku udało się spełnić ponad 500 marzeń.

Dodała, że wśród marzeń, które najczęściej się powtarzają są m.in. wyjazdy do Paryża, prośby o laptopa, telefon komórkowy, a także spotkania z piłkarzami i piosenkarzami lub możliwość stania się na jeden dzień księżniczką, fryzjerką czy strażakiem.

– Będziemy się mogli spotkać, podsumować ten rok, podziękować sponsorom za pomoc, za spełnianie marzeń, pokazać wszystkim, jakie marzenie spełnili. Chcemy też zachęcić tych, którzy marzeń nie spełniali do udziału w ich spełnianiu i pokazać, kto już adoptował marzenia na rok przyszły – mówiła Stolarska.

Według niej, hojność sponsorów, którzy „adoptują” marzenia chorych dzieci i pomagają w ich realizacji nie osłabła, mimo gorszej sytuacji gospodarczej.

W czasie poznańskiej gali wystąpią m.in. Małgorzata Kożuchowska, Justyna Steczkowska, Stefano Terrazzino i grupa AudioFeels.

Fundacja Mam Marzenie powstała w 2003 roku. W tej chwili zrzesza ok. 1000 wolontariuszy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum