41. Maraton Warszawski: kobiecy biust to też męska sprawa

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 27 września 2019 18:47

W niedzielę (29 września) w 41. Maratonie Warszawskim weźmie udział kilka tysięcy uczestników. Wszyscy będą chcieli pokonać nie tylko dystans 42 km i 195 metrów, ale także swoje słabości, spełnić marzenie, a co najważniejsze pomóc.

41. Maraton Warszawski: kobiecy biust to też męska sprawa
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jednym z uczestników będzie mężczyzna w czerwonych rękawicach bokserskich i czarnym cylindrze o imieniu Łukasz. Jego celem jest pokonanie olimpijskiego dystansu w stroju siłacza-boksera, by zwrócić uwagę na sytuację kobiet z rakiem piersi, a także zebranie 2000 złotych na cele Fundacji Onkocafe - Razem Lepiej. 

- To zdecydowanie męska sprawa - mówi Łukasz i podkreśla, że każdy z mężczyzn powinien włączać się w profilaktykę raka piersi, trenować sposoby wsparcia kobiet, a przede wszystkim - być obok w najtrudniejszych chwilach.

Wsparciem w tej trudnej męskiej roli jest strona internetowa kampanii www.breastfit.pl. Zawiera garść pomocnych informacji o tym, jak mężczyzna może wspierać profilaktykę raka piersi i ew. zmagania z chorobą. - Nowotwór dotyka wszystkich, nie tylko chorą kobietę, ale również jej bliskich. Dlatego warto wtedy być razem - przekonuje Łukasz.

Kampania „BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa” powstała z inicjatywy Fundacji OnkoCafe Fundacja OnkoCafe - Razem Lepiej od 2013 roku działa na rzecz kobiet zmagających się z rakiem piersi.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum