4 tys. maskotek w karetkach krakowskiego i rzeszowskiego pogotowia

Autor: Beata Kołodziej - PAP/Rynek Zdrowia • • 08 lutego 2018 14:51

4 tys. maskotek otrzymało w czwartek Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, 1,5 tys. z nich trafi do wojewódzkiej stacji pogotowia w Rzeszowie. Pluszaki mają być wsparciem dla małych pacjentów; dzieci zabierają je szpitala, a po zakończeniu leczenia - do domu.

4 tys. maskotek w karetkach krakowskiego i rzeszowskiego pogotowia
Pluszaki w karetkach mają być wsparciem dla małych pacjentów Fot. Archiwum

Pluszaki zostały zebrane w ciągu dwóch miesięcy w jednym ze sklepów w Krakowie, zbiórka odbyła się po raz piąty. Dotychczas krakowskie pogotowie otrzymało ponad 16,5 tys. maskotek.

- Pluszowe maskotki stały się już dla nas wręcz obowiązkowym wyposażeniem ambulansów. Nie wyobrażamy sobie obecnie bez nich pracy z dziećmi i dbamy o to, aby zawsze, w każdej naszej karetce była zabawka, która pomaga nawiązać kontakt z małym pacjentem. Jesteśmy wdzięczni wszystkim ofiarodawcom - mówiła w czwartek dziennikarzom dyrektor krakowskiego pogotowia Małgorzata Popławska.

W tym roku udało się zebrać 4 tys. pluszowych zwierzaków i postaci bajkowych. Blisko 2,4 tys. przekazali klienci krakowskiego sklepu, resztę - ponad 1,1 tys. - sklep. 500 pluszaków ofiarowała jedna z firm.

1,5 tys. otrzymanych maskotek Krakowskie Pogotowie Ratunkowe przekaże Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

Ratownicy zgodnie podkreślają, że pluszaki są istotnym wsparciem dla dzieci. Ich zbiórka została zorganizowana w ramach międzynarodowej kampanii społecznej IKEA "Zabawa to poważna sprawa", której celem jest zapewnienie dzieciom warunków do zabawy, uczenia się i rozwoju.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum