4 marca Dzień Otwarty w NFZ: abolicja dla nieubezpieczonych

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 01 marca 2017 21:23

W sobotę (4 marca) ramach akcji „NFZ bliżej Pacjenta” urzędnicy NFZ w siedzibach oddziałów wojewódzkich wspólnie z przedstawicielami ZUS będą informować o wprowadzonych zmianach odnośnie możliwości abolicji dla czerwonych eWUŚ-ów.

4 marca Dzień Otwarty w NFZ: abolicja dla nieubezpieczonych
Fot. archiwum

Jak podaje NFZ, w oddziałach wojewódzkich Funduszu w całym kraju od godz. 9.00 do 14.00 pracownicy NFZ będą udzielać informacji na temat możliwości dokonania wstecznego zgłoszenia do ubezpieczenia zdrowotnego.

Taką możliwość dała znowelizowana ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Do współpracy oddziały wojewódzkie Funduszu zaprosiły przedstawicieli ZUS i KRUS, aby w jednym miejscu, w jednym dniu każdy zainteresowany mógł uzyskać komplet niezbędnych informacji.

Dzień Otwarty to doskonała okazja, by zweryfikować historię własnego ubezpieczenia zdrowotnego i w razie potrzeby ją uporządkować - zachęca Fundusz.

Szczegóły dotyczące akcji w poszczególnych województwach: nfz.gov.pl/aktualnosci

Przypomnijmy, że dzięki abolicji i możliwości wstecznego zgłoszenia się do ubezpieczenia zdrowotnego niektórzy zaoszczędzą sporo pieniędzy - od kilkuset złotych, do nawet kilkunastu tysięcy. Na tyle opiewałyby rachunki z NFZ, gdyby nie wprowadzona 12 stycznia 2017 roku możliwość wstecznego zgłoszenia się do ubezpieczenia zdrowotnego. Np tylko w woj. zachodniopomorskim sprawa dotyczy ok. 12 tysięcy osób.

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum