4 lutego akcja Polskich Amazonek "Apetyt na życie"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 stycznia 2013 18:27

Ruch Społeczny Polskie Amazonki organizuje 4 lutego na Dworcu Centralnym w Warszawie happening pod hasłem "Apetyt na życie". Podczas akcji z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem będzie też można wykonać podstawowe badania krwi w specjalnym autokarze.

4 lutego akcja Polskich Amazonek "Apetyt na życie"
- Pokażmy, że mamy apetyt na życie i stosując profilaktykę, robimy rakowi wspak - podkreśla prezes Ruchu Społecznego Polskie Amazonki Elżbieta Kozik.

Według niej same kampanie nagłaśniające problem zachorowalności na nowotwory nie wystarczają, a najważniejsze są akcje profilaktyczne, podczas których ludzie mogą skorzystać z kontrolnych badań.

- Chcemy połączyć działania edukacyjne z możliwością skorzystania z badań. Przez cały rok będziemy przypominać, że warto o siebie dbać i promować określone badania profilaktyczne - zapowiada Kozik.

Jak podkreślają organizatorzy akcji, morfologia to podstawowe badanie diagnostyczne, które jest odzwierciedlaniem kondycji organizmu. Przypominają, że wiele chorób, zwłaszcza w swoim początkowym stadium rozwoju, nie daje prawie żadnych niepokojących oznak, a proste badania krwi mogą sugerować istniejące problemy ze zdrowiem.

Dlatego ważne jest, żebyśmy raz w roku wykonali badanie OB, morfologię oraz zbadali poziom cukru i cholesterolu we krwi - przekonują Polskie Amazonki. Przypominają, że wystarczy poprosić lekarza rodzinnego o skierowanie na badania lub wykonać je bez skierowania w prywatnych placówkach i laboratoriach - koszt to ok. 15 zł.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum