3 listopada nabożeństwo żałobne dr. Zbigniewa Kordona, lekarza "tysięcy dziecięcych serc"

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia02 listopada 2022 15:30

Odszedł dr n. med. Zbigniew Kordon, zwany lekarzem "zepsutych dziecięcych serc" - poinformował Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie. 3 listopada o godz. 14.00 w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu rozpocznie się nabożeństwo żałobne.

3 listopada nabożeństwo żałobne dr. Zbigniewa Kordona, lekarza "tysięcy dziecięcych serc"
Zmarł dr Zbigniew Kordon, wybitny kardiolog dziecięcy. Fot. Fot. Jerzy Sawicz/cm-uj.krakow.pl/
  • Zmarł wybitny specjalista kardiologii dziecięcej dr n. med. Zbigniew Kordon - lekarz tysięcy małych serc, ceniony wysoce w Polsce i na świecie
  • - Z głębokim żalem informujemy, że w dniu dzisiejszym nasi Pacjenci, nasi Pracownicy, nasz Szpital - wszyscy odnieśliśmy ogromną stratę - brzmi wpis Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w mediach społecznościowych
  • - Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na 3 listopada w Ludźmierzu

Odszedł wybitny kardiolog dziecięcy

- W imieniu wszystkich pracowników Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie składamy rodzinie i przyjaciołom Pana Doktora wyrazy głębokiego współczucia oraz przekazujemy słowa otuchy i wsparcia. "Nie umiera ten, kto pozostaje w sercach innych" - doktor Kordon będzie jeszcze z nami długo poprzez wszystkie serduszka, które wyleczył - podał Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie. Podał też datę i miejsce uroczystości żałobnych - 3 listopada o godz. 14.00 w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu rozpocznie się nabożeństwo żałobne. 

Dr n. med. Zbigniew Kordon ze szpitalem w krakowskim Prokocimiu związany był od ponad 45 lat. Kardiolog specjalizował się w diagnozowaniu wad zdeformowanych serc i układaniu planów przywracania im sprawności. Diagnozował i leczył zarówno niemowlęta, jak i dzieci starsze oraz nastolatków — wielu z nich pozostawało pod jego opieką przez cały okres dzieciństwa, aż do pełnoletniości.

Dr Zbigniew Kordon uznawany był za jednego z najlepszych diagnostów wśród kardiologów dziecięcych. 

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum