25. Finał WOŚP: zebrano już zadeklarowane 62 mln 418 tys. zł

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 stycznia 2017 18:55

Ponad 62 mln 418 tys. zł. trafiło już na konto Fundacji WOŚP po 25. Finale, który odbył się 15 stycznia - poinformowała w piątek Fundacja WOŚP. Ostateczna kwota zbiórki ma być podana 7 marca.

25. Finał WOŚP: zebrano już zadeklarowane 62 mln 418 tys. zł
Liczenie zebranych w 25. Finale WOŚP środków potrwa do końca lutego. Fot. Archiwum

"W piątek, 27 stycznia, o godzinie 15:00 stan konta bankowego 25. Finału WOŚP przekroczył kwotę deklarowaną w dniu Finału. Oznacza to, że zaledwie 12 dni po zbiórce kwota uzyskana poprzez kanały elektroniczne oraz kwota zbiórki policzona przez bank i przekazana na rachunek zbiórki wynosi w sumie ponad 62.418.767" - głosi piątkowy komunikat Fundacji WOŚP.

Liczenie zebranych w 25. Finale środków potrwa do końca lutego. Na rachunek bankowy 25. Finału Orkiestry spływają pieniądze zbierane podczas styczniowej akcji przez wolontariuszy do puszek oraz środki przekazywane podczas akcji specjalnych np. poprzez charytatywne aukcje internetowe (ta forma zbiórki przyniosła już blisko 7 mln 600 tys. zł.).

Pieniądze ze skarbonek 120 tys. wolontariuszy zostały przekazane do sztabów Orkiestry (tych było w tym roku blisko 1700), gdzie ich zawartość jest komisyjnie liczona, a następnie pakowana w "bezpieczne koperty". Te dostarczane są do najbliższego oddziału banku, który jest oficjalnym partnerem fundacji. Tam koperty są komisyjnie otwierane, zawartość jest ponownie przeliczana przez pracowników banku i dopiero po tym powtórnym przeliczeniu środki są zaksięgowywane na rachunku bankowym akcji.

W oficjalnym komunikacie 7 marca Fundacja poda sumę zawierającą wszystkie środki pozyskane w ramach akcji.

Wydatkowanie zebranych w 25. Finale pieniędzy potrwa do połowy 2018 r., kiedy to Fundacja opublikuje ostateczny raport z wydatkowania zebranych środków i dopiero ten moment będzie stanowił zamknięcie akcji.

Oficjalne hasło 25. Finału to: "Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom". Podobny cel przyświecał zeszłorocznemu Finałowi. Wówczas fundacja zebrała ponad 72 mln zł.

Jak stwierdził w piątkowym komunikacie szef WOŚP Jurek Owsiak, gdyby okazało się, że ostateczna kwota jest taka, jak zadeklarowana w dniu Finału, to i tak fundacja może już zrealizować wszystkie "pomysły dla pediatrii i geriatrii" oraz prowadzić swoje programy medyczne i edukacyjne. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum