226 milionów funtów w 2 lata - tyle zarobiły szpitale w Anglii na… parkingach

Autor: TVN24bis/Rynek Zdrowia • • 30 grudnia 2018 12:10

W latach 2017-2018 szpitale publiczne w Anglii zarobiły ponad 226 milionów funtów z tytułu opłat za parkowanie - wynika z danych zebranych przez agencję Press Association.

226 milionów funtów w 2 lata - tyle zarobiły szpitale w Anglii na… parkingach
Opłaty za parkowanie na przyszpitalnych parkingach zostały zniesione w Walii i większości Szkocji, w Anglii i Irlandii Północnej nadal są często spotykane. Fot. Archiwum

Jak podaje TVN24Bis, agencja Press Association rozesłała ankiety do 152 szpitali w całym kraju. Odpowiedziało 124 z nich. Z informacji wynika, że ponad 40 procent szpitali należących do National Health Service w Anglii podwyższyło opłaty za parkowanie w ciągu zeszłego roku. W niektórych godzina postoju kosztowała nawet 4 funty. 

Zyski z tytułu opłat za parkowanie niektórych z nich liczone są w milionach funtów. Np. Health w Surrey zarobił na nich 4,5 miliona funtów w latach 2017-2018.

Część szpitali broni opłat, twierdząc, że są one przeznaczone na opiekę nad pacjentami i utrzymanie parkingów. Rzeczniczka prasowa Liberalnych Demokratów Judith Jolly ocenia jednak, że opłaty to "opodatkowanie chorych".

Więcej: tvn24bis.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum