22 poszkodowanych podczas burzy w Tatrach nadal w szpitalach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 sierpnia 2019 12:50

W małopolskich szpitalach nadal przebywają 22 osoby poszkodowane podczas czwartkowej burzy w Tatrach - poinformowała we wtorek (27 sierpnia) rzeczniczka prasowa wojewody małopolskiego Joanna Paździo.

22 poszkodowanych podczas burzy w Tatrach nadal w szpitalach
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Cztery poszkodowane osoby przebywają w Szpitalu im. Rydygiera w Krakowie. Również czwórka poszkodowanych przebywa w szpitalu im. Jana Pawła II w Nowym Targu.

Troje rannych leży na oddziale Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz troje dzieci w Klinice w Prokocimiu. Ośmiu poszkodowanych podczas czwartkowej burzy znajduje się w szpitalu im. Chałubińskiego w Zakopanem.

Poszkodowani mają poparzenia ciała spowodowane wyładowaniami atmosferycznymi oraz obrażenia i urazy powstałe w wyniku upadku bądź uderzeń odłamkami skał. Tuż po zdarzeniu część z tych osób była operowana.

Podczas czwartkowej burzy w Tatrach zostało poszkodowanych niemal 150 turystów przebywających w okolicach Giewontu i Czerwonych Wierchów. Gwałtowne wyładowania atmosferyczne spowodowały śmierć czterech osób, w tym dwojga dzieci. Kolejny czeski turysta zmarł od rażenia piorunem w słowackiej części Tatr.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze