200. Spotkania Medyczne im. Krystyny Bochenek

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 kwietnia 2013 19:41

Jubileuszowe 200. Spotkania Medyczne im. Krystyny Bochenek odbyły się w poniedziałek, 8 kwietnia, w Katowicach. Dziennikarka radiowa, a później senator i wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek, która zginęła w katastrofie smoleńskiej, zainaugurowała je w 2005 roku.

Po jej śmierci popularyzujące wiedzę medyczną i profilaktykę zdrowotną otwarte spotkania z lekarzami z udziałem publiczności są kontynuowane przez jej współpracowników i przyjaciół z Dziennika Zachodniego i Polskiego Radia Katowice.

Krystyna Bochenek przez wiele lat prowadziła w Radiu Katowice "Magazyn medyczny". Kiedy w 2004 r. została wybrana na senatora, ówczesny zarząd rozgłośni sprzeciwił się dalszemu prowadzeniu przez nią audycji. W 2005 r. we współpracy z Dziennikiem Zachodnim Krystyna Bochenek zaczęła prowadzić "Spotkania medyczne" w innej formule w Kawiarni Artystycznej BWA w Katowicach, a relacje ukazują się od tej pory na łamach DZ.

Obecnie Spotkania Medyczne noszące imię Krystyny Bochenek odbywają się w sali spotkań Sceny w Malarni Teatru Śląskiego w Katowicach. Wyjątkiem były 199. spotkania, które odbyły się 12 marca tego roku w Gdyni jako impreza towarzysząca innej inicjatywie Krystyny Bochenek - dorocznemu imieninowemu zjazdowi Krystyn. W wydarzeniu wzięła udział rekordowa liczba ok. 300 osób. Średnio uczestniczy w nich 70-100 osób. Gośćmi są z reguły lekarze - naukowcy ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum