RZX/Rynek Zdrowia | 03-07-2019 17:31

20 lipca startują Międzynarodowe Mistrzostwa Piłki Nożnej dla małych pacjentów onkologicznych

20 i 21 lipca na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbędzie się I edycja Międzynarodowych Mistrzostw Piłkarskich ONKO LIGA 2019.

W trzeci weekend lipca dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi ze wszystkich ośrodków onkologicznych w Polsce oraz młodzi pacjenci onkologiczni z Ukrainy, Litwy, Słowacji, Czech i Turcji wezmą udział w turnieju piłkarskim w różnych kategoriach wiekowych.

- Inauguracja imprezy to nie tylko symboliczny wykop piłki z udziałem gości specjalnych oraz lubianych aktorów i sportowców - ONKO LIDZE towarzyszyć będzie specjalny program artystyczny i specjalne atrakcje dla rodzin - mówi Tomasz Osuch, prezes Fundacji Spełnionych Marzeń, inicjator i organizator „ONKO LIGI”.

- To pierwsze i jedyne takie Mistrzostwa dla pacjentów onkologicznych na świecie - dodaje.

Areną zmagań małych sportowców będą obiekty sportowe warszawskiej AWF. W tegorocznych Mistrzostwach weźmie udział łącznie ponad 200 dzieci. Uczestnicy będą rywalizować, grając w meczach eliminacyjnych (sobota), oraz finałowych (niedziela). Na drużyny czekają wyjątkowe puchary przekazane przez Patrona wydarzenia - Polski Związek Piłki Nożnej.