17 maja Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Eksperci doradzą m.in. w oddziałach ZUS

Autor: JW, NFZ, ZUS/Rynek Zdrowia • • 15 maja 2019 13:27

W piątek (17 maja) w każdym oddziale ZUS oraz na terenie Instytutu Transportu Samochodowego (ITS) w Warszawie osoby niepełnosprawne skorzystają z darmowych porad ekspertów ZUS, NFZ, PFRON i ITS. Będzie można m.in. dowiedzieć się, jak założyć firmę, zwiększyć rentę, wyjechać na turnus rehabilitacyjny/leczenie uzdrowiskowe czy zaadaptować pojazd dla osób z niepełnosprawnością.

17 maja Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Eksperci doradzą m.in. w oddziałach ZUS
Fot. Shutterstock

Eksperci ZUS doradzą, jak uzyskać rentę i jak ją zwiększyć, jakie inne świadczenia należą się osobie niepełnosprawnej; będzie można także założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych.

Z kolei przedstawiciele PFRON podpowiedzą, jak zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, jak wyjechać na turnus rehabilitacyjny oraz jak ubiegać się o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej, a także przekażą wiedzę o Systemie Obsługi Dofinansowań i programie wyrównywania różnic między regionami.

Eksperci NFZ przekażą informacje w zakresie wyjazdów na leczenie uzdrowiskowe, dopłat do niezbędnego zaopatrzenia (np. sprzętu ortopedycznego czy wyrobów medycznych) czy obsługi portalu Terminy Leczenia. Osoby niepełnosprawne będą mogły także dowiedzieć się, czym jest Internetowe Konto Pacjenta i jakie ma funkcje, oraz uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Dokładne informacje, co będzie się działo w poszczególnych miastach, znajdują się ma stronie www.zus.pl w zakładkach oddziałów ZUS TUTAJ.

Mieszkańców Warszawy i okolic ZUS zaprasza na inaugurację Dnia Osób z Niepełnosprawnością o godz. 10. do siedziby Instytutu Transportu Samochodowego (ITS), przy ulicy Jagiellońskiej 80. W trakcie inauguracji wydarzenia ratownicy medyczni z Fundacji ANIKAR (współorganizatora warszawskiego spotkania), przeprowadzą pokazy pierwszej pomocy.

O wydarzeniu poinformował zarówno ZUS, jak i NFZ.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum