113-latka mieszkająca w Gliwicach to najstarsza Polka. W Europie jest siódma, a na świecie...

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 czerwca 2019 12:45

Tekla Juniewicz, która jest najdłużej żyjącą obywatelką Polski, skończyła 113 lat. Z okazji przypadających 10 czerwca urodzin odwiedził ją w Gliwicach wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, który przekazał jej list od premiera Mateusza Morawieckiego.

113-latka mieszkająca w Gliwicach to najstarsza Polka. W Europie jest siódma, a na świecie...
- Czuję się świetnie - zapewniła 113-letnia jubilatka wojewodę śląskiego Jarosława Wieczorka, który odwiedził ją w poniedziałek z urodzinowymi życzeniami.Fot. Shutterstock

Poinformował o tym we wtorek (11 czerwca) Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

"Za Panią ponad wiek polskiej historii i piękna życiowa droga związana z dziejami naszej Ojczyzny. Takie życie to skarbnica wiedzy dla kolejnych pokoleń Polaków. Cieszę się, że wciąż pozostaje Pani w dobrym zdrowiu i dzieli się Pani swym doświadczeniem, które jest dla nas drogocennym dziedzictwem" - napisał premier.

- Czuję się świetnie - zapewniła jubilatka wojewodę śląskiego Jarosława Wieczorka, który odwiedził ją w poniedziałek z urodzinowymi życzeniami.

Opiekują się nią wnuki, rodzeństwo Anna i Adam Stachowscy.

113-latka urodziła się w Krupsku niedaleko Lwowa. Po ślubie opiekowała się dwiema córkami oraz prowadziła dom. Mąż pani Tekli, starszy o 20 lat, był w kadrze zarządzającej kopalnią w Borysławiu.

Tekla Juniewicz jest nie tylko najstarszą mieszkanką Polski, ale jest też siódmą w Europie i dwudziestą pierwszą na świecie wśród najdłużej żyjących.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum