Zbliża się VII Kliniczne Forum Ekspertów Polskiego Towarzystwa Alergologicznego

Pod hasłem "Alergia, astma, POChP chorobami narodowymi. Czas działać!" w dniach 29 września – 1 października w Warszawie odbędzie się VII Kliniczne Forum Ekspertów Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Wydarzenie to daje możliwość zapoznania się z najnowszymi doniesieniami z obszaru chorób alergicznych i chorób układu oddechowego m.in. w kontekście ich diagnostyki, profilaktyki oraz leczenia.

Zbliża się VII Kliniczne Forum Ekspertów Polskiego Towarzystwa Alergologicznego
W dniach 29 września – 1 października w Warszawie odbędzie się VII Kliniczne Forum Ekspertów Polskiego Towarzystwa Alergologicznego
  • dniach 29 września – 1 października w Warszawie odbędzie się VII Kliniczne Forum Ekspertów Polskiego Towarzystwa Alergologicznego
  • Uczestnicy wydarzenia poznają najnowsze doniesienia z obszaru chorób alergicznych i chorób układu oddechowego w kontekście ich diagnostyki, profilaktyki i leczenia
  • Skierowanie uwagi na COVID-19 może powodować zaniedbanie diagnostyki i terapii innych schorzeń - mówi prof. Piotr Kuna
  • Wydarzenie patronatem medialnym objął Rynek Zdrowia

Choroby alergiczne dotyczą 4 na 10 Polaków

Klinicyści biją na alarm! Aż 40 proc. polskiego społeczeństwa mierzy się z chorobami alergicznymi. Nawet 4 mln Polaków cierpi na astmę. Do 26 proc.  osób po 40 roku życia ma przewlekłe obturacyjne choroby płuc.

Dlatego Polskie Towarzystwo Alergologiczne, stojące na straży edukowania i szerzenia wiedzy na temat wspomnianych jednostek chorobowych, już po raz siódmy daje możliwość dyskusji z największymi autorytetami alergologii oraz pulmonologii, a także przestrzeń do poszerzenia wiedzy o najświeższe informacje z kraju, ale również ze świata.

Program VII Klinicznego Forum Ekspertów PTA obejmuje to, czym żyje współczesna medycyna: pandemia COVID-19, diagnostyka i terapia astmy oraz alergicznych chorób układu oddechowego, a także analiza tego co system, ale i każdy z osobna może zrobić, by spowolnić lub nawet powstrzymać epidemię chorób narodowych.

Forum jest również przeglądem najważniejszych osiągnięć alergologii i pulmonologii ostatnich 12 miesięcy. Jak zapewnia organizator, wszyscy uczestnicy otrzymają aktualną wiedzę medyczną podaną w przystępny i ciekawy sposób, umożliwiający jej praktyczne wykorzystanie w pracy z pacjentem.

Wykładowcami będą najlepsi polscy eksperci, którzy m.in. zaprezentują skuteczne schematy dotarcia do przyczyn chorób oraz możliwości ich opanowania i leczenia. Nie zabraknie również dyskusji o stanie lecznictwa w Polsce w obliczu zbliżającej się kolejnej fali COVID-19.

Zaniedbanie diagnostyki i terapii na wielu polach

- Skierowanie uwagi na COVID-19 może powodować zaniedbanie diagnostyki i terapii innych schorzeń, które bez wątpienia uderzą w nasze zdrowie i cały system w najbliższym czasie - podkreśla prof. Piotr Kuna, kierownik naukowy VII Klinicznego Forum Ekspertów PTA.

- Najnowsze badania opublikowane w Nature pokazują, że po przechorowaniu COVID w ciągu kolejnych 6 miesięcy ryzyko zgonu rośnie aż o 60 proc. i znowu główną ich przyczyną są choroby układu oddechowego. Stąd też hasło naszego spotkania – by nie zwlekać, lecz działać na rzecz wczesnej diagnostyki, leczenia i holistycznego podejścia do postępowania u chorych cierpiących na choroby alergiczne, astmę i POChP, szczególnie w czasie pandemii COVID. Wierzę, że w ciągu trzech dni Forum każdy z zainteresowanych znajdzie dla siebie interesujące wątki. Dlatego zapraszam serdecznie do udziału i mam nadzieję do zobaczenia – dodaje prof. Kuna.

Przestrzeń do dyskusji i wymiany myśli

Założeniem jest, aby tegoroczne Forum było platformą dyskusji i wymiany myśli, z której wnioski trafią do miejsc pracy uczestników, ale również do decydentów stanowiących lub mających wpływ na system zdrowia w Polsce.

Podczas wydarzenia przybliżona zostanie także inicjatywa Polskiego Towarzystwa Alergologicznego - Koalicja na rzecz Leczenia Astmy. Koalicja stanowi rozwinięcie programu POLASTMA i złożona jest z przedstawicieli organizacji pacjentów, Ministerstwa Zdrowia, NFZ, Uczelni Łazarskiego oraz licznych Partnerów.

Szczegółowy program VII Klinicznego Forum Ekspertów PTA, formularz rejestracyjny oraz wszystkie dodatkowe informacje znajdują się na www.forum2022.pta.med.pl.  Wydarzenie jest płatne i skierowane do osób uprawnionych do wystawiania recept lub prowadzących obrót produktami leczniczymi. Patronatem medialnym objął je Rynek Zdrowia.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum