×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kongres PTGe po raz XX! Termin: 28-30 września 2023 r.

Program jubileuszowego, XX Kongresu Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego (28-30 września 2023 r.) ma podkreślić, iż współczesna gastroenterologia oferuje lekarzom i pacjentom coraz więcej skutecznych i bezpiecznych terapii i nie należy sprowadzać tej dziedziny wyłącznie do leczenia zaparć i wrzodów.

Kongres PTGe po raz XX! Termin: 28-30 września 2023 r.
  • 114 lat temu, po raz pierwszy pojawiła się myśl, że polscy gastroenterolodzy powinni mieć własne towarzystwo
  • W tamtym czasie była to decyzja odważna, podobne organizacje mieli tylko Amerykanie i Japończycy
  • Dzięki staraniom wielu osób na czele z Mikołajem Rejchmanem, PTGe stało się pierwszym towarzystwem w Europie
  • Lata później, w statucie PTGe pojawił się zapis o organizacji kongresu

Kongres z pasji do zawodu

- Od 20 lat organizujemy Kongres nie tylko z obowiązku, ale przede wszystkim z pasji do zawodu, bez niej trudno: jednoczyć, rozwijać, promować, zachęcać, wyróżniać, inicjować, współdziałać, kształcić i leczyć – podkreśla prof. Ewa Małecka Wojciesko, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego.

Fundamentem Kongresu będzie przeglądowy i praktyczny program edukacyjny. Nie zabraknie w nim: najnowszych doniesień, znakomicie opisanych przypadków, głębokiego spojrzenia w tematy budzące wątpliwości. Eksperci opowiedzą m..in. o problemach hepatologii, kontrowersjach wokół chorób górnego odcinka przewodu pokarmowego, postępach w endoskopii czy zastosowaniu sztucznej inteligencji w diagnostyce. W ramach wydarzenia odbędzie się także sesja plakatowa i ustna.

Organizatorzy podkreślają, że w Łodzi znajdą również czas na dyskusję o społecznych i systemowych problemach i potrzebach gastroenterologii.

- Organizacja ambulatoryjnej opieki, zbyt mała liczba poradni specjalistycznych, realizacja programów przesiewowych, dostępność do leczenia innowacyjnego czy wzmożona biurokracja, to tylko niektóre w nich - podkreśla prof. Ewa Małecka-Wojciesko.

Komitet Organizacyjny nie ma wątpliwości, że w dialogu powinni wziąć udział nie tylko praktycy, ale także przedstawiciele uczelni oraz biznesu.

- W społecznym dostrzeżeniu potencjału naszej dziedziny przeszkadzają ułomności systemowe, ale nie wolno sprowadzać gastroenterologii wyłącznie do leczenia zaparć i wrzodów. Oferujmy dużo więcej, pamiętając równocześnie, że rolą lekarzy, naukowców i biznesu jest ciągły rozwój. Trendy, obserwacje, przełomy, chęć bycia „o krok przed”, to tylko puste słowa jeżeli faktycznie, w sposób skuteczny nie prowadzą do nowoczesnego wsparcia i leczenia pacjentów – przekonują Organizatorzy wydarzenia.

W Komitecie Organizacyjnym Kongresu PTGe znalazło się wielu wybitnych przedstawicieli dziedziny z różnych ośrodków medycznych. To oni zdecydowali, że coroczne wyróżnienia dla ekspertów, którzy w sposób wybitny przyczyniają się do rozwoju dziedziny trafią do: prof. Stanisława Głuszka oraz Michaela Vieth’a.

Organizatorem wykonawczym Kongresu jest firma Exactus. Szczegóły wydarzenia dostępne są na www.20kongresptge.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze