Konferencja "RODO i cyberbezpieczeństwo w zdrowiu"

24 maja 2022 r. odbędzie się Konferencja "RODO i cyberbezpieczeństwo w zdrowiu". To czwarta edycja wydarzenia znanego dotąd pod nazwą RODO w zdrowiu.

Konferencja "RODO i cyberbezpieczeństwo w zdrowiu"
Konferencja "RODO i cyberbezpieczeństwo w zdrowiu"

To największa konferencja dotycząca ochrony danych medycznych w Polsce, skupiająca najbardziej znaczące organizacje branżowe, a także przedstawicieli strony publicznej. Właśnie ruszyły zapisy na tegoroczną edycję wydarzenia.

Kodeks branżowy

Konferencja cieszy się ogromnym zainteresowaniem - każdego roku gromadzi 600-900 osób. Kluczowym zagadnieniem tegorocznej edycji konferencji będzie promowanie kodeksu postępowania w zakresie przetwarzania i ochrony danych osobowych w sektorze ochrony zdrowia - „Kodeks Branżowy RODO w ochronie zdrowia”.

Aby w pełni wszedł w życie, kluczowe jest powołanie podmiotu monitorującego. Ma on prawo oceniać zdolność podmiotów do stosowania Kodeksu, monitorować przestrzeganie jego przepisów, przeprowadzać okresowy przegląd funkcjonowania Kodeksu oraz rozpatrywać wnioski i skargi dotyczące jego naruszenia.

Prawa pacjenta i cyberbezpieczeństwo

Ważną częścią wydarzenia będzie również budowanie świadomości w zakresie obowiązków w obszarze cyberzagrożeń związanych z prowadzeniem działalności w środowisku cyfrowym. Konferencja „RODO i cyberbezpieczeństwo w zdrowiu” przyczyni się również w znaczący sposób do zwiększenia świadomości pacjentów w zakresie przysługujących im praw dotyczących ich danych osobowych.

Konferencja będzie poruszała tematykę metod zabezpieczania danych pacjentów, sposobów ochrony przed cyberatakami oraz praktycznych wskazówek co do podnoszenia kompetencji cyfrowych pracowników sektora ochrony zdrowia. Jest to szczególnie istotne ze względu na fakt, że tylko w 2020 r. ofiarami ataków hakerów padło ok. 18 mln kartotek pacjentów, zaś sam sektor ochrony zdrowia jest uznawany za jeden z najbardziej narażonych na przestępstwa internetowe.

W gronie ekspertów i decydentów

W debatach i panelach wezmą udział, m.in. przedstawiciele największych podmiotów i instytucji sektora ochrony zdrowia w Polsce, świata nauki i środowiska akademickiego oraz administracji publicznej. Konferencja jest wydarzeniem międzynarodowym i będzie się odbywać z symultanicznym tłumaczeniem z języka polskiego na angielski.

Odbiorcami konferencji są, w szczególności: przedstawiciele placówek medycznych odpowiedzialni za przetwarzanie danych i cyberbezpieczeństwo, polscy przedsiębiorcy i dyrektorzy szpitali działający w branży ochrony zdrowia, przedstawiciele administracji publicznej, ośrodków naukowych i badawczo-rozwojowych, przedstawiciele instytucji wspierających biznes oraz pacjenci i ich organizacje.

Organizatorzy: Polska Federacja Szpitali, zespół ekspertów wZdrowiu i kancelaria DZP.

Partnerami głównymi konferencji są Microsoft oraz Cisco, a partnerem wspierającym KPMG.

Konferencja "RODO i cyberbezpieczństwo w zdrowiu" odbędzie się w formule online. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Szczegóły i rejestracja: https://rodowzdrowiulive.pl/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum