×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Finansowanie innowacji w medycynie z funduszy UE

17 stycznia 2014 na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym odbędzie się konferencja poświęcona sposobom aplikowania o środki przeznaczone na badania biomedyczne w ramach Innovative Medicines Initiative (IMI).

Finansowanie innowacji w medycynie z funduszy UE
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Konferencja połączona z praktycznymi warsztatami adresowana jest do naukowców, małych i średnich przedsiębiorstw, organizacji non profit, agencji rządowych i innych instytucji wspierających, prowadzących lub zainteresowanych uczestnictwem w projektach naukowo-badawczych.

IMI jest największym w historii projektem badawczym w obszarze biomedycznym działającym na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego - prowadzonym przez Unią Europejską i przemysłem farmaceutycznym - który został utworzony w ramach 7PR.

W ramach IMI do tej pory zainwestowano około 1,5 mld euro w projekty badawcze realizowane przez partnerów publicznych i prywatnych. Kolejna tura naboru wniosków obejmująca 8 projektów została opublikowana w grudniu 2013 roku. Budżet przeznaczony na dotacje dla potencjalnych beneficjentów wynosi około 170 mln euro.

Wybrana tematyka konferencji: projekty w ramach konkursu 11, zasady działania IMI, tworzenie konsorcjów; konsultacja naukowa nt. priorytetów badawczych realizowanych w ramach IMI2 (w latach 2014-2024) w obszarach o największym potencjale z punktu widzenia przyszłych polskich uczestników.

Organizatorzy:
Warszawski Uniwersytet Medyczny w ramach projektu BASTION, Innovative Medicines Initiative Joint Undertaking oraz Europejska Federacja Przemysłu i Stowarzyszeń Farmaceutycznych (EFPIA) wraz ze Związkiem Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA.  

Konferencja odbędzie się w Auli B - Centrum Dydaktyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Początek o godzinie 10:00.

Konferencja będzie prowadzona przez ekspertów IMI, którzy zajmują się programami badawczymi. Podczas spotkania będzie możliwość bezpośredniej rozmowy z ekspertami.

Konferencja będzie się odbywała po angielsku.
Aby wziąć udział konferencji należy zgłosić swój udział wypełniając formularz.

Więcej o konferencji i formularz rejestracji: bastion.wum.edu.pl

Więcej oprojekcie IMI: www.imi.europa.eu

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze