×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Centralny Klub Pacjenta AHoP w Katowicach. Będą wykłady, darmowe badania i spotkania z gwiazdami

21 września br. Fundacja „Z sercem do Pacjenta” American Heart of Poland (AHP) zaprasza do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach do bezpłatnego Centralnego Klubu Pacjenta. Na uczestników czekają m.in. prelekcje cenionych specjalistów oraz szeroka oferta badań.

Centralny Klub Pacjenta AHoP w Katowicach. Będą wykłady, darmowe badania i spotkania z gwiazdami
Podczas wydarzenia będzie można wykonać wiele badań. m.in. ekg. Fot. Mat. prasowe
  • 21 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się wydarzenie pn. Centralny Klub Pacjenta
  • W godzinach 10.00-17.00 będzie można wykonać szereg bezpłatnych badań diagnostycznych, włącznie z USG serca czy EKG
  • W ramach wydarzenia ruszą także zajęcia sportowe, które poprowadzą mistrz olimpijski Robert Korzeniowski oraz Mariola Bojarska-Ferenc
  • Wystąpią również bohaterowie programu "Sanatorium miłości" - Gerard Makosz i Iwona Mazurkiewicz

Centralny Klub Pacjenta w Katowicach już 21 września. Szczegóły wydarzenia

21 września Fundacja „Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland zaprasza do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach na wyjątkowe wydarzenie w zakresie profilaktyki zdrowotnej. Na uczestników spotkania czekają prelekcje wybitnych specjalistów (prof. dr hab. n. med. Andrzej Bochenek), szeroka oferta bezpłatnych badań, dodatkowe bezpłatne atrakcje z gwiazdami Sanatorium Miłości – Iwoną i Gerardem oraz DJ Viką. Nie zabraknie też zajęć związanych z aktywnością fizyczną, które poprowadzą Mariola Bojarska-Ferenc oraz mistrz olimpijski Robert Korzeniowski! Patronat honorowy nad spotkaniem objęli: Minister Zdrowia, Narodowy Fundusz Zdrowia, Wojewoda Śląski oraz Prezydent Katowic.

Fundacja „Z sercem do Pacjenta” została powołana przez Grupę American Heart of Poland

Fundacja „Z sercem do Pacjenta” została powołana przez Grupę American Heart of Poland z myślą o edukacji w zakresie profilaktyki zdrowotnej i zdrowego stylu życia. Kluby Pacjenta stanowią flagowy projekt Fundacji - odbywają się one cyklicznie w całej Polsce, w szczególności poza ośrodkami wielkomiejskimi. Wszystkie spotkania Klubu Pacjenta objęte są patronatem Ministra Zdrowia. Dotychczas spotkaliśmy się w Klubach Pacjenta ponad 30 razy, gromadząc ponad 3000 uczestników. Wrześniowe spotkanie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym będzie ukoronowaniem dotychczasowej działalności Fundacji – wydarzeniem na skalę krajową.

– Centralny Klub Pacjenta w Katowicach stanowi wyjątkowe spotkanie w całym cyklu. Oprócz cennej dawki wiedzy proponujemy również spotkania ze specjalnymi gośćmi oraz szeroki pakiet bezpłatnych badań. Wszystko po to, aby podnosić świadomość społeczną w zakresie profilaktyki i propagować wiedzę na temat zdrowego stylu życia. Do udziału zapraszamy uczestników z całego kraju – mówi Katarzyna Kucia-Garncarczyk, prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta”.

Cenne porady na temat zdrowia dla każdego

Swoją wiedzą podczas katowickiego klubu podzielą się m. in. wybitni specjaliści , jak prof. Andrzej Bochenek, kardiochirurg, który przedstawi prelekcję nt., „Jak dziś leczy się serca”. Z kolei o tym, jak zadbać o kondycję fizyczną będą opowiadać mistrz olimpijski Robert Korzeniowski oraz znana trenerka Mariola Bojarska-Ferenc. Nie zabraknie też wykładu przedstawiciela Narodowego Funduszu Zdrowia, na temat technologii ułatwiających życie, takich jak Internetowe Konto Pacjenta czy portale edukacyjne.

Robert Korzeniowski, DJ Wika, Iwona i Gerard z Sanatorium Miłości

Centralny Klub Pacjenta to również okazja do tego, by spotkać się i porozmawiać z gwiazdami. Swoimi poradami na temat tego, jak zaplanować pobyt w Uzdrowisku podzielą się Gerard Makosz i Iwona Mazurkiewicz, znani z programu „Sanatorium Miłości”. O swoich sposobach na drugą młodość, niegasnący optymizm i radość życia opowie DJ Wika – czyli Wirignia Szmyt, działaczka społeczna na rzecz seniorów i najstarsza DJ-ka w Polsce, która od lat udowadnia, że wiek to tylko liczba.

Aby w praktyce zachęcić uczestników do większej aktywności fizycznej, która jest kluczowa dla zachowania zdrowia, organizatorzy przygotowali też wyjątkową niespodziankę. Na spacer i rozgrzewkę wszystkich chętnych zabierze Robert Korzeniowski - medalista olimpijski, wielokrotny mistrz świata i rekordzista w chodzie sportowym. Jego sukcesy są znakomitą inspiracją do aktywności sportowej dla wielu pokoleń Polaków.

Porady specjalistów i szeroki pakiet bezpłatnych badań

W ofercie badań podczas Centralnego Klubu Pacjenta znajdzie się m.in. mammografia, USG serca i naczyń szyjnych, EKG, doppler kończyn dolnych, badanie krwi pod kątem chorób sercowo-naczyniowych. Będzie to również doskonała okazja, by nauczyć się samobadania piersi i udzielania pierwszej pomocy. W specjalnym Kiosku Profilaktycznym Narodowego Funduszu Zdrowia odwiedzający zapoznają się z programami profilaktycznymi NFZ, uzyskają pomoc w założeniu IKP, a także sprawdzą skład i masę ciała.

Uczestnicy spotkania będą mogli również skorzystać z możliwości indywidualnych rozmów ze specjalistami. Na pytania uczestników Klubu Pacjenta odpowiadać będą kardiolog, chirurg naczyniowy, diabetolog, dietetyk. Poradami będzie służyć również farmaceuta, oferując m.in. przegląd lekowy. Warto zatem zabrać ze sobą na spotkanie zażywane leki, co do których chcemy sprawdzić termin ważności, skład czy potencjalne interakcje z innymi preparatami.

Jak wziąć udział?

Zarówno udział w wykładach podczas Centralnego Klubu Pacjenta, jak i badaniach jest całkowicie bezpłatny. W spotkaniu może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku. Wystarczy zarejestrować się poprzez prosty formularz dostępny na stronie internetowej zsercemdopacjenta.pl. Wydarzenie odbywa się 21 września w godzinach 10:00-17:00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (wejście od ul. Olimpijskiej). Zrób krok w kierunku zdrowia i zapisz się już dzisiaj!

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum