26 listopada kolejna edycja ogólnopolskiej akcji profilaktycznej "Zdrowie pod Kontrolą"

Ciśnienie tętnicze, stężenie glukozy we krwi czy zawartość wody i tkanki tłuszczowej w organizmie. To jedne z kilku badań, które  studenci medycyny będą wykonywali w galeriach handlowych w 16 największych miastach Polski. 26 listopada kolejna edycja ogólnopolskiej akcji profilaktycznej "Zdrowie pod Kontrolą".

26 listopada kolejna edycja ogólnopolskiej akcji profilaktycznej "Zdrowie pod Kontrolą"
26 listopada kolejna edycja ogólnopolskiej akcji profilaktycznej "Zdrowie pod Kontrolą". Fot. mat. prasowy

26 listopada kolejna edycja ogólnopolskiej akcji profilaktycznej "Zdrowie pod Kontrolą"

Członkowie i Członkinie Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland zapraszają na kolejną edycję ogólnopolskiej akcji profilaktycznej "Zdrowie pod Kontrolą", która odbędzie się 26 listopada 2022 roku.

"Zdrowie pod Kontrolą" jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym dwa razy do roku, które po raz 25. zawita do galerii handlowych.

Jego głównym celem jest podniesienie świadomości społeczeństwa z zakresu zdrowia oraz profilaktyki chorób cywilizacyjnych. Podczas jesiennej edycji studenci medycyny będą wykonywali pomiary ciśnienia tętniczego, przygodnego stężenia glukozy we krwi czy zawartości wody i tkanki tłuszczowej w organizmie aż w 16 największych miastach Polski.

Nie zabraknie porad dotyczących prawidłowego odżywiania, wykonywania samobadania piersi i jąder, a także udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo będzie możliwa rejestracja w bazie potencjalnych dawców szpiku DKMS.

Pamiętamy również o naszych najmłodszych - dzięki "Szpitalowi Pluszowego Misia" dzieci będą miały okazję wcielić się w lekarzy i zadbać o zdrowie swoich ukochanych pluszaków.

Wydarzenie zostanie poprzedzone Tygodniem Zdrowia Pod Kontrolą w dniach 21.11-25.11.2022, podczas którego odbędą się akcje edukacyjne, webinary i konkursy promujące tematy poruszane podczas samego wydarzenia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum