Ważne zmiany dla pacjentów z padaczką. Innowacyjna terapia na liście refundacyjnej

Autor: oprac. KK • Źródło: Mat. prasowe, Rynek Zdrowia10 grudnia 2022 10:00

Zgodnie z obwieszczeniem refundacyjnym, od 1 listopada br., dzieciom i młodzieży cierpiącym na przedłużone napady drgawkowe zostanie sfinansowane nowoczesne, skuteczne i wygodne leczenie.

Ważne zmiany dla pacjentów z padaczką. Innowacyjna terapia na liście refundacyjnej
Pacjenci z padaczką mogą skorzystać z refundowanej innowacyjnej terapii. Fot. AdobeStock
  • Od 1 listopada 2022 roku na liście refundowanej znalazła się innowacyjna terapia dla dzieci i młodzieży z padaczką
  • Wspomniana terapia może być bez przeszkód stosowana samodzielnie przez opiekuna/rodzica zarówno w domu, jak i w miejscu publicznym
  • W tym przypadku innowacyjność oznacza szybkie i łatwe stosowanie - leczenie może być stosowane dopoliczkowo

Terapia dla chorych z padaczką refundowana

Terapia może być stosowana samodzielnie przez opiekuna lub rodzica w domu lub miejscu publicznym, np. w szkole, w sposób komfortowy dla pacjentów i z poszanowaniem ich prywatności.

Decyzja o refundacji to przełom w terapii młodych pacjentów cierpiących na padaczkę. Innowacyjność rozwiązania polega przede wszystkim na szybkim i łatwym sposobie podawania.

W tym przypadku leczenie może być stosowane dopoliczkowo i zaaplikowane samodzielnie przez opiekuna lub rodzica pacjenta. Zapewnia to nie tylko komfort i poszanowanie jego godności osobistej, lecz niesie ze sobą także wiele innych korzyści. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim szybkie działanie i wysoką skuteczność.

- To długo wyczekiwany przez rodziców przełom w dostępie do nowoczesnych terapii, stosowanych w leczeniu padaczki u dzieci. Wygodna forma stosowania ma wielkie znaczenie w sytuacjach, gdy zastosowanie leczenia konieczne jest w szkole lub przedszkolu – podkreśla Iwona Sierant, prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Chorych na Padaczkę.

Szybki dostęp do kuracji pacjenci zawdzięczają między innymi sprawnemu postępowaniu refundacyjnemu. To dzięki zaangażowaniu Resortu Zdrowia w zwiększenie dostępu do potrzebnej terapii, młodzi pacjenci cierpiący na padaczkę będą mogli korzystać z innowacyjnego i skutecznego leczenia, chroniącego prywatność oraz godność osobistą chorych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum